Vjezdová vrata neznamenají to samé, co garážová


Fotolia_14183885_XS

Na pohodlí při otvírání garážových vrat stiskem tlačítka se zvyká samo. Stejné řešení ale můžete použít i pro úpravu vjezdových vrat, které je ideální vyřešit současně s těmi garážovými. Obojí se jednoduše synchronizuje a pro snadné ovládání bude stačit jediný knoflík. Jen tak se nebudete zbytečně zdržovat při vjezdu a plynule zajedete přímo do garáže.

Všechny výhody moderního otevíraní vrat a bran oceníte hlavně v nepříznivém počasí a za tmy. Výběr výrobců garážových a vjezdových vrat je široký, proto je při výběru důležité všechno dobře prostudovat a prozkoumat. Jen výběrem kvalitního výrobku si totiž ušetříte čas (a také peníze) kvůli častým opravám, špatné životnosti nebo dokonce při výskytu konstrukčních vad.

Jaké jsou možnosti

Raději přizpůsobte vjezdovou bránu, než okolí – ušetříte si tak spoustu práce. Nemusíte se ale obávat toho, že by se vám nelíbila, protože možností je tolik, že alespoň jedna vám do oka padne do oka určitě.

  • pokud vjezdová brána navazuje na plot, hodí se využít možnost křídlové brány (vhodná pro situace, kdy není prostor na to, aby se otevírání mohlo vyřešit kolejnicí – u hranic pozemku, při úzkém vjezdu apod.)
  • brána posuvná po kolejnici vyřeší situaci, kdy je plot blízko domu případně chodníku a komunikace a nelze ji tak otevřít; posunovat se může na obě strany
  • zajímavým řešením je i samonosná posuvná brána, kde nejsou žádné kolejnice. Funguje tak, že vedle průjezdu jsou umístěny dva nosné vozíky, po kterých se vrata rámem posunují. V současnosti se těší velké oblibě díky snadné údržbě.
  • minimum místa potom potřebuje brána jednokřídlová otočná, případně dvoukřídlová (klasická vrata, jak je znáte z dob dřívějších, jen v novějším kabátě).

Všechny varianty mohou být automatizované, ale také je můžete obsluhovat manuálně a zabezpečovat ručně. V každé takové bráně potom může být rovnou zabudována branka pro vstup, pokud nemusíte šetřit místem, lze ji také umístit samostatně.

Fotolia_42592734_XS 

Vjezdová vrata vyžadují pečlivý výběr

Kromě vhodného typu záleží i na materiálu, jeho povrchové úpravě, masivnosti a vzhledu. Kromě kvality samotného výrobku nezapomeňte dohlédnout i na odbornou práci montážní firmy. Nesprávně provedená by mohla zkrátit její životnost, případně zapříčinit poruchu nebo poškození.
Nezapomínejte ani na to, že vjezdová vrata musí držet styl domu. Nemusí ladit přímo s vraty garážovými, postačí dodržet jednotný styl se vstupními dveřmi nebo zábradlím, případně plotem. Některé povrchové úpravy jsou zdařilou imitací dřeva, případně lze zvolit jakoukoliv jinou barvu.

Kromě klasického dálkového ovladače můžete vrata doplnit o fotobuňku, která je vhodným bezpečnostním prvkem v případě, že máte děti nebo domácí mazlíčky. Senzor zaznamená jakýkoliv pohyb a nehrozí tak jejich přivření.

publikováno: 22. 2. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.