Vliesové tapety: 5 hlavních výhod, díky kterým patří mezi TOP materiály na stěnu


vliesové tapety

Možná si říkáte, že by si vaše interiérové prostory zasloužily nějaké ozvláštnění. Nejjednodušším způsobem proměny je obměna stěny, ať už v podobě nového nátěru, stěrky, nebo třeba tapety. V tomto článku se zaměříme právě na tapety, a to konkrétně na ty vliesové, které si získaly svou oblibu z mnoha důvodů. Seznamte se s 5 hlavními výhodami, díky kterým má jejich pořízení opravdový smysl.

1) Vliesové tapety se snadno lepí

Pokud jste se někdy pustili do tapetování s využitím klasických papírových tapet, jistě nám potvrdíte, že to nebyl žádný med. Aplikace vliesových tapet je ve srovnání s klasickými podstatně jednodušší, a tak ji s trochou šikovnosti zvládne každý. Nevyžadují totiž provlhčování a bez problémů budou držet na mnoha typech podkladů.

Dají se snadno nalepit na očištěné stěny, stejně tak i na původní nevzhledné tapety. Při procesu nanášení je můžete také tapetu odlepit a znovu nalepit. Pokud se vám tedy nepodaří trefit se do spojů na první pokus, nic se neděje. Lepení je možné provádět i ve vlhkém prostředí. A až vám po nějaké době vliesová tapeta omrzí, jednoduše ji strhnete – za sucha a bez zbytků.

vliesové tapety3

2) Pod tapetami se netvoří plísně

Jednou z vlastností vliesových tapet je prodyšnost vzduchu a páry. Pokud máte v místnostech vyšší vlhkost a bojíte se, že by mohlo dojít k vytváření plísní, použijte vliesové tapety. Nemusíte se bát, že byste po letech při jejich odstraňování objevily velké nánosy plísní. U papírových tapet se mohou plísně objevit, což nejen že snižuje jejich životnost, ale také negativně působí na zdraví.

3) Vliesové tapety vydrží a snadno se udržují

Vliesové tapety jsou pevné a odolné. Nepoškodí se při nanášení ani běžném používání. Velkou výhodou je jednoduchá údržba. Protože jsou voděodolné, můžete je bez obav omývat i vlhkým hadrem. S oblibou se používají také do míst s vyšší vlhkostí, například do spižíren, koupelen, kolem kuchyňských linek a podobně. Navíc jsou příjemné na dotek a prach ani jiné nečistoty na nich příliš neulpívají.

4) Barevná stálost je velkou výhodou

Klasické papírové tapety mohou po nějaké době zešednout či vyblednout. To se vám u vliesových tapet nestane! Vynikají barevnou stálostí, a tak si svůj původní vzhled zachovají po řadu let. Pokud si pořídíte vliesové tapety s výraznou žlutou, modrou nebo červenou barvou, bude sytá a poutavá i po letech používání. Díky tomu se vliesové tapety používají pro dekorování interiérů nejen rodinných domů, ale také hotelů, obchodů, kanceláří a jiných komerčních prostorů.

vliesové tapety4

5) Na výběr máte z mnoha motivů i rozměrů

Z široké nabídky vliesových tapet se vám zamotá hlava. Na trhu narazíte na velké množství výrobců, kteří se neustále předhání pestrostí své nabídky. Ať už dáváte přednost geometrickým tvarům, přírodním motivům, jednobarevným texturám či dětským motivům, bezpochyby si vyberete. Vliesové tapety si můžete nechat vyrobit i na základě vlastního návrhu. Patříte-li například mezi vášnivé fotografy, svou stěnu si můžete vyzdobit vlastním uměleckým dílem. Tapety a vliesové fototapety se vyrábí v mnoha rozměrech, a tak se hodí pro pokrytí i velkých ploch.

vliesové tapety2

Přečtěte si další články zaměřené na tapety:

publikováno: 21. 9. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.