Vliesové tapety na zeď - rychlá proměna interiéru


Vliesové tapety na zeď - rychlá proměna interiéru

Když lidé touží po změně v domácnosti, většinou se všechny jejich představy upínají k jinému nábytku či nové výmalbě. Jenže požadovaných proměn je možné dosáhnout i méně náročnými způsoby. K těm lze řadit i tapety na zeď, které zažívají svůj velký návrat na výsluní. Jsou k dostání nejen v papírové podobě, oblibě se těší i vliesové typy. Jaké jsou tyto moderní tapety na zeď?

Vliesové tapety na zeď se dají použít na různé druhy povrchů. Je tedy zcela jedno, zda jimi chcete ozdobit omítnuté, sádrokartonové zdi či na například dřevotřískové desky. Mohou mít omyvatelnou vrstvu nebo také přetíratelnou, na kterou je možné nanášet disperzní, akrylové či latexové barvy, a uzpůsobit je tak zcela všem požadavkům a přáním.

Moderní vliesové tapety na zeď se hodí kamkoliv

Ať už potřebujete změnu v domě či bytě, co je zařízen spíš v rustikálním stylu, nebo v obydlí, v němž převládají moderní prvky, díky obsáhlé škále dekorů, vzorů a barev těchto tapet je možné dosáhnout potřebných výsledků v jakémkoliv stylu konkrétního interiéru. K tomu přispívají i jejich funkční vlastnosti. Vzhledem k tomu, že jsou tyto tapety na zeď vyrobeny z buničiny bez skelných vláken, jsou velmi dobře prodyšná, a tak zeď „neuzavřou“.

Vliesové tapety na zeď a snadné lepení

K oceňovaným výhodám tapet patří zejména snadné lepení, které se liší od takového, na jaký jsou uživatelé zvyklí z dob minulých. Není třeba podstoupit zdlouhavý proces vlhčení tapet, aplikace lepidla, který je často provázen nervozitou z kroucení a špatné manipulace s nimi. Vliesové tapety vyžadují natření lepidla pouze na zeď. Není ani potřeba odstraňovat staré malby stěn. Postačí aplikovat penetrační nátěr, následně lepidlo a přilepit. Se stejnou lehkostí se provádí i případné sundání, po kterém nezůstanou na zdi žádné zbytky, jako tomu bylo dříve u papírových tapet.

Vliesové tapety na zeď (role cca 10 x 0,5 m) začínají s cenou na přibližně 350 Kč.

Tipy pro lepení vliesových tapet

Aby výsledek po lepení tapet naplnil všechna očekávání, je třeba držet se základních zásad, díky kterým se lze vyvarovat neúspěchu. Podklad by proto měl být suchý a čistý bez prachu, pavučin či jiných nečistot a také rovný. Většinou je také doporučováno užít již zmiňovanou penetraci. Základem samotného procesu lepení je pak kvalitní lepidlo, na kterém se nevyplatí šetřit. Pás vliesové tapety na zeď je třeba naměřit s rezervou zhruba 0,05 m, jestliže jsou vzorované, pak je třeba s rolí manipulovat tak, aby byl motiv dodržen a nepřerušován. Pokud se na povrchu objeví nechtěné bublinky, suchým hadříkem je jemnými krouživými pohyby vytlačíte směrem od středu k okraji.

Vliesové tapety na zeď mohou být opravdu velmi krásným interiérovým prvkem.

Tapety na zeď mají své kouzlo, i když už nejsou takové, jaké si je mnozí pamatují z dob, kdy zažívaly masový úspěch. Moderní technologie umožňují vyrábět tapety, které se snadno nalepí, ale následně také udržují. Příkladem jsou právě vliesové typy, jejichž povrchová úprava může být omyvatelná. Chcete-li proměnit vaši domácnost, aniž by bylo třeba věnovat změnám mnoho času i peněz, mohou být vliesové tapety na zeď vhodným doporučením.

publikováno: 8. 12. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.