Všude samé kabely: schovávat nebo přiznat jejich přítomnost?


Už jste si na ně nejspíš zvykli. Vinou se v kuchyni, v obývacím pokoji po podlaze, všude je jich plno. Moderní technika potřebuje elektrickou energii a také je třeba vše propojovat navzájem, aby mohlo být maximálně využito to, co přístroje nabízí.

Už jste si na ně nejspíš zvykli. Vinou se v kuchyni, v obývacím pokoji po podlaze, všude je jich plno. Moderní technika potřebuje elektrickou energii a také je třeba vše propojovat navzájem, aby mohlo být maximálně využito to, co přístroje nabízí. Barevné kabely pak hyzdí interiéry. Jdou ale nenápadně skrýt.


 

Designéři navrhují dvě cesty, jak se k jejich přítomnosti postavit: můžete je schovat za lišty nebo pro ně vybudovat speciální cesty. Jako druhá varianta se nabízí jejich přiznání a vytvoření zajímavého doplňku. Že to nejde? To víte, že jde, a jak!

Bez kabelů to už nejde

Neobejde se bez nich už nikdo, ani ten, který se vyhýbá všem různým technickým vychytávkám. Líně se pnou od lampy i od pračky, v kuchyni od spotřebičů, bez nichž se dá obejít jen těžko. Je jich čím dál víc a množství stále narůstá, aniž bychom tomu přikládali nějaký větší význam. Jednoho dne si toho však všimnete – jsou všude. A co teď s nimi?

Možnost číslo jedna: kabely schovat

Pokud kabelů není mnoho existuje možnost jejich skrytí v podlahových lištách. Dají se také umístit na zdi, což ale není příliš praktické, pokud nemáte zdi vymalovány na bílo. Nelze jich ale využít pro větší množství nebo pro kabely s větším průměrem. V takovém případě se uplatní pouzdra na kabely, a to méně i více kreativní. Důvodem jejich pořizování bývá především bezpečnost jak pro nejmenší potomky, tak i pro domácí mazlíčky. Druhou výhodou je, že se v kabelech a pod nimi neusazuje prach a nechytá špína.

Pro lepší organizaci je vhodné jednotlivé kabely od sebe barevně odlišit – kupříkladu vše, co náleží k TV, opatřit modrou páskou.

Jen tak povalující se změť kabelů na pohled hezká není, proto se na ní zaměřte a zkuste s ní něco udělat. 

Další možnost: Kabely neskrývat a využít

Pro mnohé těžko představitelná věc. Jak se dá kabelů využít a vytvořit z nich něco zajímavého? Docela jednoduše se dá s kabely vyhrát a vytvořit na zdi ornamenty – kabely různě stáčet nebo naopak vytvořit ostřejší hrany. U stropního osvětlení je možno nechat kabel ledabyle viset a jen několikrát připevnit, pokud to však styl pokoje dovoluje.

Vhodné jsou i výrazné úchytky - barevným provedením i tvarem. Vždy je ale důležité myslet především na bezpečnost a v koupelně nebo dětském pokoji vše raději uschovat.

Kabelů se jen tak zbavit nedá a už nyní jsou výraznou součástí bytů. Některé nábytkářské společnosti s nimi už rovnou počítají a tak mají nenápadně umístěné systémy pro jejich schování (např. duté nohy). Jen tak povalující se změť kabelů na pohled hezká není, proto se na ní zaměřte a zkuste s ní něco udělat.

publikováno: 5. 5. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.