G+

 

 

Všude samé kabely: schovávat nebo přiznat jejich přítomnost?


Už jste si na ně nejspíš zvykli. Vinou se v kuchyni, v obývacím pokoji po podlaze, všude je jich plno. Moderní technika potřebuje elektrickou energii a také je třeba vše propojovat navzájem, aby mohlo být maximálně využito to, co přístroje nabízí.

Už jste si na ně nejspíš zvykli. Vinou se v kuchyni, v obývacím pokoji po podlaze, všude je jich plno. Moderní technika potřebuje elektrickou energii a také je třeba vše propojovat navzájem, aby mohlo být maximálně využito to, co přístroje nabízí. Barevné kabely pak hyzdí interiéry. Jdou ale nenápadně skrýt.


 

Designéři navrhují dvě cesty, jak se k jejich přítomnosti postavit: můžete je schovat za lišty nebo pro ně vybudovat speciální cesty. Jako druhá varianta se nabízí jejich přiznání a vytvoření zajímavého doplňku. Že to nejde? To víte, že jde, a jak!

Bez kabelů to už nejde

Neobejde se bez nich už nikdo, ani ten, který se vyhýbá všem různým technickým vychytávkám. Líně se pnou od lampy i od pračky, v kuchyni od spotřebičů, bez nichž se dá obejít jen těžko. Je jich čím dál víc a množství stále narůstá, aniž bychom tomu přikládali nějaký větší význam. Jednoho dne si toho však všimnete – jsou všude. A co teď s nimi?

Možnost číslo jedna: kabely schovat

Pokud kabelů není mnoho existuje možnost jejich skrytí v podlahových lištách. Dají se také umístit na zdi, což ale není příliš praktické, pokud nemáte zdi vymalovány na bílo. Nelze jich ale využít pro větší množství nebo pro kabely s větším průměrem. V takovém případě se uplatní pouzdra na kabely, a to méně i více kreativní. Důvodem jejich pořizování bývá především bezpečnost jak pro nejmenší potomky, tak i pro domácí mazlíčky. Druhou výhodou je, že se v kabelech a pod nimi neusazuje prach a nechytá špína.

Pro lepší organizaci je vhodné jednotlivé kabely od sebe barevně odlišit – kupříkladu vše, co náleží k TV, opatřit modrou páskou.

Jen tak povalující se změť kabelů na pohled hezká není, proto se na ní zaměřte a zkuste s ní něco udělat. 

Další možnost: Kabely neskrývat a využít

Pro mnohé těžko představitelná věc. Jak se dá kabelů využít a vytvořit z nich něco zajímavého? Docela jednoduše se dá s kabely vyhrát a vytvořit na zdi ornamenty – kabely různě stáčet nebo naopak vytvořit ostřejší hrany. U stropního osvětlení je možno nechat kabel ledabyle viset a jen několikrát připevnit, pokud to však styl pokoje dovoluje.

Vhodné jsou i výrazné úchytky - barevným provedením i tvarem. Vždy je ale důležité myslet především na bezpečnost a v koupelně nebo dětském pokoji vše raději uschovat.

Kabelů se jen tak zbavit nedá a už nyní jsou výraznou součástí bytů. Některé nábytkářské společnosti s nimi už rovnou počítají a tak mají nenápadně umístěné systémy pro jejich schování (např. duté nohy). Jen tak povalující se změť kabelů na pohled hezká není, proto se na ní zaměřte a zkuste s ní něco udělat.

publikováno: 5. 5. 2014
přečteno: 1064×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Robin Hudeček
28. 5. 2016

Přiznané kabely jsou ošklivé. Řeším vše klasickými husími krky případně takovým šnekem a kolem zdi ideálně klasickou lištou v barvě zdi. Ale pozor, lištu s hruvým povrchem aby se dala natřít stejnou barvou, jakou se natírá zeď. Přiznané kabely ale opravdu nejsou pěkné...

Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...