Výběr sprchového koutu podle konstrukčního provedení


sprcha 2

Díky neustálému vývoji a důrazu výrobců na pohodlí a bezpečnost jsou sprchové kouty plnohodnotnými konkurenty koupelnových van. Široká nabídka trhu a řada konstrukčních provedení sprchových koutů však spotřebitelům výběr ztěžují. Jaké existují typy sprchových koutů a podle jakých parametrů vybírat? Přinášíme vám několik základních poznatků a rad, díky kterým vyberete ideální sprchový kout s ohledem na bezpečnost, pohodlí i snadnou údržbu.

Důraz na bezpečnost, pohodlí a snadnou údržbu

Sprchový kout vytváří intimní prostor pro osobní hygienu. Stále častěji se klade velký důraz také na pohodlí a relaxaci, proto je trendem vyrábět sprchové kouty větších rozměrů. Pokud to velikost vaší koupelny dovoluje, pořiďte si takový, ve kterém budete moct bez problémů rozpažit obě ruce. Budete se cítit pohodlně a hygiena bude snazší. Dříve byl metrový sprchový kout zbytečným přepychem, dnes je však běžným standardem.

Při výběru vybírejte i z hlediska bezpečnosti. Sprchový kout s vaničkou musí být opatřen protiskluzovou úpravou, totéž platí u koutů s odtokovým žlabem. Důležitým parametrem je tloušťka stěn. Čím tlustší, tím odolnější a bezpečnější. Při výběru se zaměřujte také na údržbu sprchových koutů. Typy s odtokovým žlabem jsou jednodušší na údržbu, neobsahují totiž těžko přístupná zákoutí, se kterými se setkáme u mnoha sprchových koutů s vaničkou. Pokud kladete důraz i na životnost, dejte přednost nerezovým konstrukčním dílům – rámům či pantům.

Systém otevírání dvířek

Na trhu jsou dostupné různé systémy otevírání dvířek sprchových koutů, vybírejte vždy s ohledem na snadné používání. Posuvné a zalamovací dveře nezasahují do prostoru koupelny a umožňují snadný přístup do sprchy bez zbytečného úniku vody. Dalším konstrukčním řešením jsou otočná pantová či pivotová dvířka, která vynikají větší šířkou a bezúdržbovým provedením. Na druhou stranu zasahují do koupelny, což může působit problém především v menších místnostech.

Sprchový kout s vaničkou

Sprchové kouty s vaničkou jsou stále oblíbené a vyhledávané. Vybrat si můžete z vaniček různých tvarů, hloubky, výšky i použitého materiálu. Snadno se instalují a oddělují prostor sprchové koutu od koupelny. Liší se cenou a kvalitou, která se výrazně projeví na životnosti. Přístup do vyšších vaniček může být obtížný pro seniory a imobilní.

sprcha

Sprchové kouty s odtokovým žlabem

Moderní sprchové kouty se vyrábí bez vaniček. Odtok vody zajišťují nerezové odtokové žlaby, které se snadno udržují a jsou v podstatě neviditelné, takže nenarušují estetický ráz koupelny. Sprchové kouty s odtokovým žlabem se snadno udržují, opticky tvoří součást koupelny a harmonicky s ní ladí. Jediným požadavkem na funkčnost sprchové koutu s odtokovým žlabem je kvalitní spádování.

Své o tom ví společnost Alcaplast, která se už téměř 20 let zabývá vývojem a výrobou sanitární techniky. Přiznává zvýšený zájem o sprchové kouty s odtokovým žlabem, které jsou ideálním řešením do moderních koupelen. Náročné požadavky na bezpečnost plní i osobám s omezenou pohyblivostí. Společnost Alcaplast upozorňuje, že ačkoliv vypadají odtokové žlaby jednoduše, jedná se o sofistikované systémy. Díky dispozici několika komor voda rychle odtéká, sifon se snadno čistí a zdvojená zápachová uzávěra zabraňuje šíření zápachu.

Pokud jste příznivci moderních řešení a je pro vás důležitá jednoduchá údržba, bezproblémový přístup, zvýšená bezpečnost a estetika, sprchové kouty s odtokovým žlabem jsou ideální volbou. I standardní sprchové kouty s vaničkou však mají náročnému uživateli co nabídnout, je však nutné je vybírat pečlivě s důrazem na kvalitu konstrukčního provedení a praktičnost užívání.

publikováno: 17. 10. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.