Vyberte podlahu do koupelny, nemusíte se bát ani dřeva


2767484777_3e97067cb7_flickr

Není to jen dlažba, co může pokrývat podlahu v koupelně. Dlouhá léta nebylo moc možností, co použít jako náhradu. V současnosti už ale existuje variant více a díky novým technologiím a úpravám lze k vaně a sprchovému koutu položit téměř cokoliv. Nevyjímaje dřeva či laminátové podlahy. 

Kvalitní podlaha do koupelny je nutností. Kladeny jsou na ni požadavky ohledně bezpečnosti, odolnosti proti vlhku i hygieny. Navíc by měla být se zbytkem koupelny barevně sladěna, takže je tu i hledisko estetiky. Materiálů na výběr máte celou řadu, takže nemusíte skončit u nudné klasiky.

Dřevěná podlaha do koupelny? Proč ne                     7451351236_0e1abebf61_flickr


Milovníci dřeva v interiéru mohou tento materiál umístit i do náročnějších podmínek, jaké v koupelnách panují. Vybrat se musí samozřejmě speciální dřevo s úpravou, odolnost proti vodě je alfou a omegou. I když koupelny nejsou velkých rozměrů, podlaha ze dřeva se prodraží – metr čtvereční stojí kolem tří tisíc korun. Bývá ve formě parket nebo desek a je potřeba jej ošetřovat i průběžně v dalších letech. Pokládka musí být důkladná, aby mezi jednotlivými kusy nevznikly spáry. Co se týká bezpečnosti, rizikem může být příliš velká vrstva laku, která klouže. Proto i tady opatrně.

Výhody elegantního korku

O něco lepší vlastnosti, než má dřevo, jsou připisovány korku. Příjemný materiál není na zemi chladný a vyrábí se nejen v přírodních barvách. Důležitá je správná pokládka a finální úprava, jež lakováním zahladí všechny spáry. Voda tak nemá kam zatékat a nehrozí plísně. Oblíbené jsou i korkové dlaždice. Korek má cenu mnohem příznivější, než dřevo – lze jej pořídit až třikrát levněji. Pozor však na laciné kousky nevalné kvality.

Pusťte do koupelny lino

3064253156_bd3b6fbda2_flickrVyužít můžete i linoleum, které disponuje nekonečnou škálou dekorů od imitace dřeva, dlaždic, až po abstraktní motivy. Vybírejte protiskluzový povrch, aby byla zajištěna bezpečnost. Výhodou jsou dobré izolační vlastnosti, rychlá pokládka a také snadná možnost výměny. Koupelně tak vtisknete novou tvář třeba jen během jednoho odpoledne.

S laminátem opatrně

Dokonce i laminátovou plovoucí podlahu můžete položit do koupelny. Vybírat ale musíte takovou, která obsahuje voděvzdornou vrstvu. Od obyčejných prken se liší tloušťkou a splňuje všechny potřebné normy bezpečnosti. Důležitá je pečlivá pokládka, kdy je nutno použít i speciální tmel.

Tradice na závěr – dlažba

Mnozí ji volí už automaticky. Je to ale škoda, nové materiály mají všechny vlastnosti, kterými se chlubí i ona. Nespornou výhodou je však cena, téměř nulová péče a mnoho variant, které lze použít. Skvělá je v kombinaci s podlahovým topením, v jiných případech od ní může být chladno.


Při výběru se neřiďte jen pohledem a estetickým dojmem – zaměřte se na povrchovou úpravu, odolnost a pevnost a také to, jak snadno se bude čistit. V koupelně poznáte i sebemenší chybu, která vznikla při pokládce, a tak dbejte i na kvalitně odvedenou práci, ať se nemusíte pouštět do oprav dříve, než by bylo nutné.

 

publikováno: 30. 10. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.