Vyberte si koberečky do koupelny, které nezklamou


Barevné koberečky

Výběr koupelnové předložky se může na první pohled jevit jako naprosto jednoduchá záležitost. Záleží však na tom, co od své koupelnové předložky očekáváte. Chcete ji pouze z estetického nebo i praktického a zdravotního hlediska? Potřebujete, aby dlouho vydržela a zároveň byla snadno udržovatelná? Poradíme vám s výběrem nejvhodnější předložky.

Koberečky do koupelny mají více funkcí

Při výběru koupelnových koberečků byste měli myslet na to, k čemu všemu vám mají sloužit. Řada lidí zapomíná, že koupelnové předložky nejsou pouze oživující estetický doplněk toalety a koupelny. Volte koberečky proto tak, aby nejlépe odpovídaly tomu, co od nich očekáváte. Správně vybraný produkt vám může totiž dobře sloužit v následujících bodech:

  • izolace nohou od studené dlažby
  • protiskluzná pomůcka
  • estetický doplněk interiéru

Velikost a tvar koupelnové předložky

Ještě předtím, než půjdete do obchodu koberečky do koupelny shánět, změřte si prostor, do něhož je chcete umístit. Předejdete tím tomu, že se vám zvolený produkt do koupelny nevejde nebo naopak bude příliš malý či nevyhovující tvaru místnosti.

Jakmile znáte rozměry, ve kterých by koupelnová předložka měla být, rozmyslete si také její tvar. Někdo dává přednost obdélníkové klasice, někdo však má raději originálnější řešení, kterým mohou být například koberečky kulaté nebo různých konkrétních tvarů. Oblíbené jsou třeba oválné či asymetrické koberečky, do dětských koupelen pak koberečky ve tvaru kachničky či jiného zvířátka.

Velmi populární jsou též předložky před záchod s otvorem vyřezaným pro spodní část toalety. Pokud tedy nemáte záchod zavěšený, ale stojící na zemi, i tato varianta vám může padnout do oka. Výhodou takovýchto předložek je to, že se zpravidla nijak nepohybují, dobře drží tvar i pozici a jsou příjemné pro vaše nohy.
Nezapomínejte na to, že koupelnové předložky se musí občas vyprat. Ověřte si tedy, jestli se vám vámi zvolený produkt vejde do pračky.

Kvalitní kobereček vás nikdy nezklame

Koberečky do koupelny z různých materiálů

Každý je zvyklý vybírat koupelnové předložky z určitého materiálu na základě zkušeností z domova a priorit. Ne vždy je však to, na co jsme léta zvyklí, zaručeně také to nejlepší. Představme si tedy několik možností materiálů, ze kterých mohou být předložky vyráběny.

  • pěnové předložky do koupelny: relativně levná záležitost, protiskluzové, omývají se vodou se saponátem, nedají se však prát v pračce, při nesprávném zacházení mohou být náchylnější k plesnivění, existují však i velmi moderní pěnové předložky, které mají špičkové vlastnosti
  • plastové předložky do koupelny: protiskluzové, velmi rychle a lehce omyvatelné, vhodné spíše do vany čí k bazénu pro zabránění uklouznutí
  • bavlněné předložky do koupelny: koberečky z bavlny či umělých tkanin (akryl, polyester, ...) jsou velmi příjemné na dotek, poskytují nohám teplo, jsou designově nejhezčí, krásně dotváří ráz a útulnost koupelny, možné zvolit různé výšky, tloušťky i tvary „vlasu" 

Ať už však zvolíte koberečky do koupelny z jakéhokoli materiálu, vždy je dobré zajistit, aby měly zespodu nějakou protiskluzovou úpravu (latex, plast....).

Barvy a vzory – důležitý aspekt koupelnové předložky

Pro většinu lidí zůstává ale nejdůležitějším kritériem pří výběru koupelnové předložky její vzhled. Není divu, jedná se o jeden z nejvýraznějších doplňků, které své koupelně můžete dopřát a které ji pozvednou o úroveň výš.

Tak, jako i v ostatních oblastech, tak i zde platí pravidlo – všeho moc škodí. Jednoduše řečeno, pokud máte kachličky s bohatým vzorem, rozhodně nevybírejte vzorované i koberečky. Dva různé vzory by se mohly bít a nepůsobit dobrým dojmem. V případě, že máte v koupelně vzorované obklady, volte spíše jemné, čisté koberečky bez vzoru. Naopak ti, kteří si pro obložení koupelny vybrali jednoduché kachličky, mohou se vyřádit při výběru koberečků.

Podobně je to i s barvami. Tlumenější kachličky (bílé, béžové, šedé či světlé, pastelové barvy) můžete zcela bez starostí doplnit o výrazné, klidně i křiklavé odstíny. Jestli jste však výrazné barvy použili na obkladech, koupelnové předložky byste měli pořídit naopak nenápadnější, aby do celkového rázu koupelny zapadly a s ničím se nepřebíjely.

Pamatujte také na to, že v koupelně se dámy malují, češou, pánové zase holí a podobně. Jedná se o místnost poměrně hodně frekventovanou a náchylnou na nečistoty. Pokud si tedy pořídíte bílé koberečky do koupelny, musíte počítat s tím, že je budete prát dost často. Bude na nich totiž na první pohled hned vidět všechno, od pudru až po vlasy. Drobné nečistoty dovedou skrýt naopak vzorované koupelnové předložky například hnědých, béžových, fialových či zelených odstínů.

Koupelnové předložky vyžadují péči – nepodceňujte ji

I když ale vyberete takový kobereček do koupelny, na kterém na první pohled není všechno vidět, neznamená to, že se neušpiní. Špinavý je úplně stejně, jak by byl špinavý kobereček bílý, akorát jej díky rafinovanému vzoru nemusíte házet do pračky každý týden. Pokud však chcete udržet svůj byt v čistotě, zabránit zbytečnému šíření bakterií v koupelně a užívat si hygienicky čisté prostředí, budete muset jakoukoli koupelnovou předložku pravidelně prát nebo čistit. Dbejte tedy pří výběru také na to, jestli vám vyhovuje způsob údržby a péče o zvolený materiál.

Zabraňte šíření bakterií v koupelně díky vhodnému WC sedátku

Pokud si chcete užít hygienicky čisté prostředí v koupelně, neměli byste zůstat jen u pravidelné údržby koberečku před záchodem. Díky antibakteriálním WC sedátkům od firmy Alca plast z Břeclavi snížíte hustotu bakterií až o dva řády - mohou se pochlubit bakteriostatickou účinností. Sedátka navíc mají integrovanou vložku, kterou ocení hlavně děti.

publikováno: 19. 5. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.