Vybíráme nerezové doplňky do koupelny


Obchod se sanitární technikou

Nerezová ocel patří mezi ušlechtilé materiály, které vypadají luxusně a povýší estetickou úroveň i průměrných koupelen. Koupelnu bez kovových prvků si snad ani nedokážeme představit. Nerezové doplňky, to ale nejsou jen vodovodní baterie či hlavice sprchy. Pojďme se společně podívat, co vše můžete mít ve své koupelně z nerezu a jaké výhody tento materiál přináší.

Nerezové doplňky do koupelny vás oslní

Víte, jaká je hlavní výhoda nerezových doplňků? Hodí se do každé koupelny! Nezáleží na tom, je-li malá, velká, bílá, černá, moderní či rustikální. Nerez navozuje dojem luxusu a bude se vyjímat i ve vaší koupelně.

Každé místnosti sluší zdůraznění detailů a u koupelen to platí dvojnásob. Doplňky z nerezu zaujmou na první pohled a díky své neutrálnosti nenaruší její jednotný vzhled. Nerezové doplňky navíc vynikají svou jednoduchou údržbou, dlouhou životností, odolností a kvalitou provedení. Při pravidelné péči a používání správných přípravků vás bude jejich lesk těšit řadu let.

Ovládací tlačítka z ušlechtilých kovů

Pokud používáte předstěnové instalační systémy, máte ve stěně zabudovaná ovládací tlačítka pro splachování toalety. Vyrábí se z různých materiálů, plast je díky nižší ceně nejčastější. Na trhu jsou však k sehnání i luxusní ovládací tlačítka z ušlechtilých kovů. Například český výrobce Alcaplast vyrábí designová FLAT tlačítka z kartáčovaného kovu, která splňují požadavky moderní interiérové architektury.

Mechanismus tlačítek je plně integrován do stěny, takže nevystupuje nad obkladem. Díky použité povrchové úpravě nezanechává otisky prstů. Pyšní se precizním provedením a odolností povrchové úpravy, proto se  používají i v místech, která mají působit reprezentativně a kde je zvýšený pohyb osob. Ovládací tlačítka z ušlechtilých kovů mají své místo nejen v hotelech, školách či kancelářských budovách, ale i v domácnostech.

Ovládací tlačítka

Moderní ovládací tlačítka v nerezovém provedení.

Perforované rošty podlahových žlabů z nerezu

Stále častěji se v moderních koupelnách budují walk-in bezvaničkové sprchové kouty, u kterých je odtok vyřešen instalací podlahových žlabů. I v případě žlabů máte na výběr z různých designových řešení. Mechanická část je neviditelná a zabudovaná v podlaze.

Na druhé straně je viditelný rošt podlahového žlabu, který je součástí dlažby a dotváří její ráz. I v tomto případě existují jak v plastovém, tak nerezovém provedení. Nerezové rošty podlahových žlabů se hodí do moderních koupelen a k dispozici jsou v mnoha designových variantách. Vyberte si z mnoha geometrických tvarů a rozhodněte se podle svého vkusu. Perforované rošty se vyrábí jak ve vysokém lesku, tak kartáčovaném provedení.

Nerezový žlab

Podlahové vpusti s designovou mřížkou

Že ve své koupelně nepoužíváte předstěnové instalační systémy ani podlahové žlaby? Pak se zaměřte na vzhled podlahové vpusti, která je v každé koupelně. I ty se nejčastěji vyrábí z plastu. Na trhu jsou ale k sehnání i moderní designově povedené podlahové vpusti s nerezovou mřížkou, které se snadno udržují a dobře vypadají. Pokud se vám líbí kombinace nerezu s jinými materiály v koupelně, pořízení nerezové vpusti je dobrou volbou.

Nezapomínejte na nerezové doplňky, které vaši koupelnu ozvláštní. Kromě designového doplňku získáte i funkční výrobek, který se snadno čistí, je pevný a vydrží řadu let bez jakéhokoliv poškození. Nerez je navíc cenově dostupný a má své místo i v koupelnách běžných domácností.

publikováno: 10. 8. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.