Vybíráme toaletu: Víte, co znamenají funkce Rimfree nebo Sotfclose?


alca wc

Výběr nové záchodové mísy je obtížnější, než se na první pohled zdá. Stačí navštívit obchod se sanitární technikou, a bude vám to jasné. Jednotlivé typy toalet se od sebe liší nejen vzhledem, ale také vlastnostmi, technickými vymoženostmi či náročností údržby. U moderních klozetů narazíte na cizí pojmenování vlastností a funkcí jako Rimfree nebo Softclose. Pojďme se na technologické vychytávky moderních WC zaměřit podrobněji a ukažme si, jak zvýší komfort při každodenním používání toalety.

Rimfree – WC mísy bez splachovacího okruhu

Klasické typy keramických klozetů jsou vybaveny splachovacím okruhem a dutinou, ze které při spláchnutí tryská voda. I když je splachování efektivní, nachází se na WC skrytá a těžko dostupná místa, která se dají vyčistit jen stěží. A právě tento problém řeší moderní toalety s funkcí Rimfree. Jsou vyrobené bez splachovacího okruhu, takže se dokonale čistí a jsou hygienické. Toalety jsou zpravidla vybaveny speciálním rozdělovačem vody, který zajistí dokonalé opláchnutí při tryskání vody z jednoho místa. Pro WC mísy bez oplachového okruhu používá každý výrobce vlastní označení. Například u předního českého výrobce sanitární techniky Alcaplast je najdete pod označením Rimflow.

Klozet snadno vyčistíte mopem nebo hadrem bez nutnosti zdlouhavého drhnutí a odstraňování špíny za splachovacím okruhem. Rimfree toaletní mísy jsou navržené tak, aby zajistily dokonalé spláchnutí i při použití šetrných splachovacích systémů. Zmiňovaný výrobce Alcaplast už v minulosti zareagoval na požadavek zákazníků na snížení spotřeby vody. Vyvinul úsporné instalační systémy ECOLOGY, které mají spotřebu jen 2 litry na malé a 4 litry vody na velké spláchnutí. I ty jsou se závěsnými toaletami s funkcí Rimflow plně kompatibilní.

 

Díky funkci Softclose je sklápění sedátka komfortní

Problém se sklápěním záchodového sedátka a jeho boucháním o keramickou záchodovou mísu může za mnoho rodinných sporů. Stačí přitom pořídit kvalitní záchodové sedátko s funkcí Softclose, a je po starostech. Tato moderní WC sedátka jsou vybavena hydraulickou brzdou, která se stará o pomalé uzavírání sedátka. V pantu víka i sedátka jsou umístěny sofistikované mechanismy, které zajišťují hladké a tiché dosednutí sedátka na keramiku.

Úroveň komfortu při používání toalety se navýší, a to zejména v případě, že v domácnosti žijí muži i ženy současně. Četnost sklápění je v takových domácnostech mnohem vyšší, a s tím i riziko bouchnutí sedátka. Na funkci Softclose si velmi rychle zvyknete. Problém však může nastat ve chvíli, kdy navštívíte WC u někoho jiného. Spouštění sedátka z výšky pro vás bude naprosto rutinní záležitostí, což si po několika návštěvách cizích toalet okamžitě uvědomíte.

Antibakteriální prkénka z duroplastu

Kromě funkce Softclose mohou být WC sedátka doplněna o řadu dalších technologických vychytávek. Například zmíněná břeclavská firma Alcapast vyrábí sedátka z kvalitního duroplastu, který oceňují i nároční zákazníci. Jedná se o speciální materiál, který nejen že lépe odolává mechanickému opotřebení, ale současně redukuje nepříjemný studený pocit při dosednutí. Materiál vyrobený z polyesterové pryskyřice, vápence a skla vyniká také barevnou stálostí. Nemusíte mít obavy, že by vám sedátko po několika letech zežloutlo nebo vybledlo, jak tomu bývá u méně kvalitních sedátek.

Na trhu narazíte také na WC sedátka s antibakteriální úpravou, u nichž je materiál doplněný o obsah sloučenin stříbra. Testování prokázalo, že díky těmto sloučeninám dochází k redukci hustoty bakterií, a to až o 2 řády. Na zajištění co nejvyšší úrovně hygieny bychom měli dbát i v našich domácnostech. Není překvapením, že tento typ antibakteriální úpravy se využívá také u toalet na veřejných místech, ať už jde o banky, obchodní centra nebo školy. Využijte vlastnosti materiálu s příměsí stříbra také u vás doma.

Skryté uchycení závěsných WC

V moderních koupelnách dominují závěsné toalety, které se montují na předstěnové instalační systémy. Klasické typy závěsných WC se instalují pomocí matic umístěných po stranách. Vedle toho se na trhu stále častěji objevují designové typy závěsných klozetů, které mají uchycení skryté. Taková konstrukce toalety vyniká dokonalým čistým designem a jednoduchou údržbou. Po bocích klozetu se nenachází žádné záhyby, šrouby ani matice, a tak nehrozí usazování špíny a nečistot. Šrouby jsou umístěné ve spodní části WC a montují se pomocí speciálního nástavce, případně nástrčkového klíče.

Hygienické splachování bez dotyku tlačítka

Velké množství bakterií a virů se usazuje nejen na samotné záchodové míse, ale také na splachovacím tlačítku, kterého se během dne dotkneme mnohokrát. Proto výrobci vyvinuli speciální bezdotyková tlačítka, která zajistí spláchnutí pouhým přiblížením ruky. Úroveň hygieny se tím mnohonásobně navyšuje. Výrobce Alcaplast představil moderní bezdotyková ovládací tlačítka NIGHT LIGHT, která patří mezi designovou i technologickou špičku na trhu.

Kromě toho, že se ovládají pouhým přiblížením ruky, jsou vybavena osvětlením, které se aktivuje při vstupu pomocí infračerveného čidla. Tlačítka jsou programovatelná, a tak si snadno přizpůsobíte barvu a intenzitu osvětlení, čas malého a velkého spláchnutí i mnohé další funkce.

Díky moderním technologiím jsou toaletní mísy pohodlné, hygienické a designově působivé. Rimfree, Softclose a další funkce i vylepšení budete oceňovat každým dnem. Nepatrně vyšší investice do inovativní toalety se tak rozhodně vyplatí.

publikováno: 27. 3. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.