Výhody a nevýhody mobilní klimatizace


mobilní klimatizace2

Pořád se nemůžete rozhodnout, jestli se vám vyplatí investovat do mobilní klimatizace? Než si takové zařízení pořídíte, měli byste se seznámit s jeho výhodami i nevýhodami. Mobilní klimatizační zařízení je zejména v letních měsících neocenitelným pomocníkem, musíte však počítat i s neduhy, které přináší. Ve srovnání s klasickými nástěnnými klimatizacemi z hlediska výkonu i komfortu zaostává, je však cenově dostupná a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Pojďme si hlavní výhody a nevýhody shrnout do několika odstavců.

DÁLE NA TÉMA: VYBÍRÁME MOBILNÍ KLIMATIZACI

Výhody mobilní klimatizace

Jednou z hlavních výhod mobilních klimatizací je jejich variabilita. Ochladíte totiž tu místnost, kterou zrovna potřebujete a kde nejčastěji pobýváte. Pokud se pak na víkend vypravíte třeba na chatu, můžete si ji naložit do auta a zpříjemnit si pobyt tam. S tím se pojí i další výhoda, a to, že mobilní klimatizace nevyžadují žádné stavební úpravy. Jednoduše je zapojíte a můžete okamžitě začít používat. Po zapojení se místnost začne ochlazovat prakticky okamžitě.

Mobilní klimatizační zařízení jsou schopné v závislosti na jejich výkonu úspěšně ochladit i prostornější místnosti, a to rovnoměrně. Některé modely jsou vybaveny funkcí odvlhčování vzduchu, což oceníte v případě, trápí-li vás vysoká vlhkost v místnostech. Mobilní klimatizace se snadno ovládají a regulují, některé typy umožňují i funkci topení.

Nevýhody mobilní klimatizace

Za hlavní nevýhody mobilních klimatizací můžeme považovat nutnost odvádění teplého vzduchu přes klimatizační potrubí. Pokud nemáte v místnosti vybudované ventilační otvory, které by vedly ven, budete muset hadici „vystrčit“ z okna. Takové řešení není zrovna estetické, navíc vám bude přes otevřené okno unikat část ochlazeného vzduchu.

U mobilních klimatizací je také důležité počítat s hlučností. I když jsou na trhu i tiché klimatizace, ventilátory budou vždy nějaký ten hluk produkovat. Klimatizace také zabírají poměrně dost prostoru, a to jak při používání, tak následném skladování v období mimo sezónu.

Pokud pro vás nejsou zmíněné nevýhody překážkou, mobilní klimatizaci si pořiďte. Za dostupnou cenu a bez nutnosti stavebních úprav docílíte příjemné vnitřní teploty, kterou si budete v těch nejteplejších letních dnech opravdu užívat.

Nenechte si ujít další články zaměřené na klimatizace:

publikováno: 13. 6. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.