Vyplatí se vám koupě investičního bytu?


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti


V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom v současné době trh s realitami a vyplatí se vůbec investovat peníze do nemovitosti?

 

Investice vs. ukládání do banky

Proč si lidé kupují nemovitosti a jednoduše si neuloží peníze na spořící účet do banky? Nemovitost vám vydělá víc než úrokové sazby bank a peníze máte bezpečně uložené. Jenomže investice do bytu není jednoduchá. Musíte vychytat správný čas, kdy byt koupit, abyste na tom vydělali. Důležitý faktor představuje lokalita, kde se svou nemovitost rozhodnete pronajímat. Například v severních Čechách můžete byt 2kk koupit klidně za ¼ milionu. V Praze za tu samou velikost zaplatíte už kolem 2 milionů korun. Přitom výše nájemného se tak markantně neliší.

Hypotéky investicím nahrávají

Úrokové sazby hypoték se stále drží pod 2 % a to nahrává výhodným koupím nemovitostí. Za poslední rok developeři staví jako o život a novostavby zaplňují prázdné pozemky uvnitř i na okrajích měst. Poptávka po bytech je stále velmi vysoká a díky tomuto trendu ceny bytů porostou.

Nákup domu nebo bytu jedině s Fincentrem

Při nákupu bytu za účelem investice si musíte zodpovědět následující otázky:

  • Jakou lokalitu pro svou investici zvolíte? Bude to hlavní město nebo méně atraktivní lokalita?
  • Jak velký byt chcete koupit? Nejlépe obsadíte garsonky a byty o velikosti 2kk.
  • Vyznáte se ve čtvrti, kde byt stojí? Nechte si poradit, jaká cílová skupina čtvrť obývá.
  • Budete kupovat hotovou novostavbu nebo starší byt, který na vlastní náklady zrekonstruujete?
  • Pokud budete rekonstruovat, myslíte tím částečné úpravy nebo totální rekonstrukci včetně nového jádra a bourání příček?
  • Máte finanční rezervu, pokud by se vám nepodařilo několik měsíců byt obsadit nájemníky?

Vydělejte peníze dobrou investicí

Zda vám bude nemovitost vydělávat závisí především na kupní ceně nemovitosti, výhodnosti vašeho úvěru, výši nájmu a jestli se vám podaří byt obsadit bez hluchých měsíců. Nejste-li si jísti, jestli zvládnete dostatečně zmapovat realitní trh, porovnat ceny nemovitostí a správně se rozhodnout, využijte odborné poradenství Fincentrumreality.com. Spojením s odborníky na realitní trh získáte poradenství, včetně kompletního servisu při realizaci vašeho obchodu. Investujte svoje peníze chytře.

publikováno: 17. 2. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.