Vysavač do dílny pro rychlý a účinný úklid


vysavač do dílny

Čistota v dílně je neméně důležitá než čistota v jiných částech domu. Její udržování je ale mnohem náročnější, protože se v dílnách práší a víří se nečistoty z nářadí, ale i opracovaného materiálu. Pokud chcete mít při práci v dílně, ale třeba i na stavbě nebo zahradě čisto pod rukama, porozhlédněte se po vysavači do dílny. Má všestranné využití a své uplatnění najde jak u kutilů, tak profesionálních řemeslníků.

Vysavače do dílny si poradí i s velkými nečistotami

Dílenské vysavače jsou zkonstruovány s ohledem na dostatečný výkon, díky kterému zvládnou vysát i silné nečistoty, a především i drobné předměty. Pokud byste začali domácí dílnu vysávat obyčejným vysavačem, brzy byste jej zničili.

Domácí vysavače na rozdíl od těch dílenských nejsou schopny zachytit takové množství prachu a předmětů, navíc mají jemnější filtry, které by se po několika minutách vysávání zanesly. Pokud chcete vysávat v dílně nebo na zahradě, měli byste si pořídit kvalitní vysavač do dílny. Co vše s ním můžete vysávat? Uveďme několik příkladů:

 • Vysávání prachu, pilin, železných špon
 • Vysávání vody a jiných tekutin
 • Odsávání prachu z elektrického nářadí
 • Vysávání vychladlého popela (jen u některých modelů)
 • Vysávání listí
 • Poslouží také jako fukar

vysavač do dílny

Robustní konstrukce a silný výkon

Vysavače do dílny vynikají ve srovnání s klasickými domácími vysavači především robustní konstrukcí. To je současně jejich nevýhoda – jsou velké a neskladné. Díky svým větším rozměrům ale disponují prostorem s dostatečně velkým objemem pro nečistoty a výkonným motorem pro odsávání jemných i hrubých nečistot.

Vysavače do dílny bývají dodávány s rozsáhlým příslušenstvím, díky kterému jsou možnosti využití takřka neomezené. Součástí dílenských vysavačů bývá například nástavec pro vysávání v těžko dostupných místech, který je ideální při vysávání nečistot, které zapadly do okapů.

Některé vysavače připojíte i na nářadí

Některé modely dílenských vysavačů jsou vybaveny i speciálním adaptérem, pomocí kterého vysavač jednoduše připojíte k elektrickému nářadí. Prach a jemné nečistoty, které vznikají při vrtání, broušení či řezání, tak můžete odsát rovnou při práci. Ušetříte si tím spoustu času. Musíte mít ale vysavač, který tuto funkci umožňuje, a současně nářadí, které je vybavené otvorem pro připojení odsávače.

Práce v dílně

S dílenským vysavačem bude vrtání, řezání i broušení bezprašné.

Dílenské vysavače si hravě poradí i s vodou

Těžko budete hledat materiál či nečistoty, se kterými by si kvalitní vysavač do dílny neporadil. Tyto přístroje zvládnou bez problémů vysávat i vodu, a to dosucha. Pokud rozlijete vody na podlahu, během vteřiny bude při využití vysavače opět suchá. Výkonné přístroje si poradí i se špinavou vodou či dokonce blátem. Funkci vysávání tekutin oceníte například při čištění a úklidu bazénu na konci sezóny.

Přečtěte si také, jak opravit stržený závit

Jak vybrat vysavač do dílny

Na trhu narazíte na dílenské vysavače v různých cenových hladinách. Doporučujeme vyvarovat se výrobkům od bezejmenných výrobců, které nikdo nezná, a spolehnout se na kvalitu renomovaných značek. Při výběru dílenského vysavače byste měli zohlednit tyto faktory:

 • Hmotnost a rozměry – potřebujete výkonný a objemný přístroj, nebo je pro vás důležitá i skladnost, rozměry a hmotnost? Čím větší přístroj bude, tím bude výkonnější a naopak. Neplatí to ale vždy, proto pečlivě studujte technické parametry.
 • Objem nádoby na nečistoty – na trhu seženete dílenské vysavače v kategorii hobby s objemem nádoby od 10 litrů. Profesionální vysavače pak mohou mít objem nádoby i k 70 litrům. Záleží na tom, k jakým účelům a jak často budete vysavač používat.
 • Podvozek – u levnějších přístrojů bývá problém s nekvalitním podvozkem. Kola se špatně pohybují a jsou náchylné na poškození, s vysavačem se těžko manipuluje. Při nákupu nového vysavače si podvozek zkontrolujte a pohyb vysavače po zemi vyzkoušejte.
 • Systém filtrace – moderní dílenské vysavače se pyšní propracovaným systémem filtrace. Obsahují systém záchytných prachových filtrů a funkci samočištění. U nejlevnějších přístrojů byste tyto vymoženosti hledali marně. Řada vysavačů umožňuje také vysávání nečistot přímo do nádoby vysavače, ale také do jednorázových pytlů, které pak jednoduše vyhodíte.
 • Příslušenství – vyšší řady dílenských vysavačů se pyšní poměrně bohatým příslušenstvím, které zahrnuje různé adaptéry, násady, hubice pro vysávání v těžko dostupných prostorách a další.
 • Funkce – nejdůležitější je před nákupem zkontrolovat, co vše je možné s vysavačem vysávat a jaké má funkce. Ne vždy je vysávání tekutin samozřejmostí. Stejně tak jen některé přístroj umožňují připojení na odsávání elektrických přístrojů a se sazemi a popelem si poradí jen ty dražší.

Věříme, že vám náš článek výběr nového vysavače usnadní. Dílenský vysavač se stane skvělým pomocníkem jak v malých domácích dílnách, tak v profesionálních provozech.

POKRAČOVÁNÍ TÉMATU:

JAK SI VYROBIT DOMÁCÍ PONK

publikováno: 12. 11. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.