Vysokotlaké čističe vás nadchnou svou všestranností


vysokotlaký čistič

Skvělí pomocníci pro dům, zahradu i mytí automobilů. To jsou vysokotlaké čističe neboli wapky, které jsou stále dostupnější, a tak se stávají běžným vybavením mnoha domácností a dílen. Pokud jste se ještě neodhodlali a nepořídili si vlastní vysokotlaký čistič, přesvědčíme vás o tom, že pro něj doma najdete využití. Moderní wapky jsou totiž vybaveny bohatým příslušenstvím, díky kterému mají mnohem pestřejší možnosti uplatnění, než se na první pohled může zdát. V jakých situacích je můžete využít?

DÁLE NA TÉMA: JAK VYBRAT VYSOKOTLAKÝ ČISTIČ

Využití vysokotlakého čističe na zahradě

Vysokotlaký čistič se stane skvělým pomocníkem na vaší zahradě. Díky silnému proudu vody snadno odstraní nečistoty na zahradních cestičkách, z kamenů smyje zaschlé bahno a poradí si i s mechem. Je skvělým pomocníkem při čištění zahradních žlabů a nádrží na vodu, pomůže vám také při čištění bazénů, zahradního nábytku, teras, pergol či plotů.

Vzhledem k tomu, že se při čištění využívá vysokého tlaku, nespotřebuje se příliš velké množství vody. Díky tomu tak na vodě ušetříte a zabráníte vytváření louží. Wapky lze obvykle napojit také na zahradní čerpadlo, takže k čištění můžete používat třeba i dešťovou vodu.

Využití vysokotlaké čističe kolem domu

Vysokotlaké čističe mají pestré možnosti využití i v oblasti údržby domu. Hodí se pro čištění fasád, podlah v garážích, jsou skvělým pomocníkem při odstraňování nečistot z okapů, střech, parapetů, příjezdových cest či chodníků. Součástí příslušenství vysokotlakých čističů bývají také různé kartáče, se kterými odstraníte z podlahy a dalších povrchů i silnější nánosy špíny. Čistič pak využijete třeba při údržbě jízdního kola, špinavého ručního nářadí a podobně.

Vysokotlaký čistič pro snadné mytí aut

Bez vysokotlakého čističe dosáhnete dokonalého umytí auta v domácím prostředí jen stěží. Díky silnému tlaku vody umyjete své auto během několika minut a zbavíte ho nečistot ze všech konstrukčních částí. V domácím prostředí si můžete dovolit očistit i podvozek či kola, což bývá u většiny ručních myček přísně zakázáno. Výrobci vysokotlakých čističů navíc nabízí příslušenství, které je určené přímo pro údržbu aut. Čistič tak můžete využít i v kombinaci s čisticím prostředkem a autokartáčem. Čistič využijete pro mytí osobních i nákladních automobilů, ale třeba i motocyklů nebo čtyřkolek.

Vysokotlaké čističe vám dobře poslouží doma, na zahradě i při mytí automobilů či jiných dopravních prostředků. Jsou cenově dostupné, nezaberou příliš místa a nespotřebují velké množství vody. Řadí se tak mezi vybavení, které vám v domácí dílně rozhodně nebude zavazet a udělá vám dobrou službu.

Přečtěte si i další články z rubriky Domácí dílna:

publikováno: 13. 5. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.