PR článek

Vytápění lehkými topnými oleji je pohodlné a cenově výhodné


Depositphotos_39970111_l-2015

Hledáte úsporný, pohodlný, efektivní a bezpečný způsob vytápění rodinného domu? Kromě běžně využívaných zdrojů energie zvažte při realizaci nového topného systému i vytápění extra lehkými topnými oleji (LTO), které přináší řadu výhod. Ve srovnání se zemním plynem je vytápění topným olejem cenově srovnatelné, navíc nevyžaduje vybudování přípojky. Cenu topného oleje můžete sami sledovat a nákupem ve vhodnou dobu ušetřit. To vše bez uvázání se k cenám nadnárodních společností, jak je tomu v případě topení zemním plynem.

Co jsou to extra lehké topné oleje

Extra lehké topné oleje jsou směsi odsířených topných destilátů, které umožňují spalování v lokálních kotlích i kotlech pro ústřední vytápění. V podstatě se používají stejné kotle jak při topení a ohřevu vody plynem, liší se však použitým hořákem. Extra lehké topné olejek se prodávají pod značkami ELTO, TOEL či TOLEX. Jsou kapalné a ukládají se v olejových zásobnících, které se instalují poblíž kotle.

Extra lehké topné oleje obsahují ve srovnání s těžkým topným olejem, tzv. mazutem, nejvíce energie a jsou nejkvalitnější. Používají se právě pro vytápění rodinných domů a v kotelnách, těžké topné oleje pak mají uplatnění zejména v průmyslu a v kotelnách s velkými výkony. Extra lehké topné oleje mají podobné parametry jsou motorová nafta. Aby se dalo snadno odlišit naftu od LTO, barví se topné oleje červenou barvou.

Srovnání lehkých topných olejů se zemním plynem

Z hlediska vlastností a způsobu vytápění se extra lehké topné oleje podobají zemnímu plynu. Často se také ke spalování používají v podstatě identické kotle, které se liší jen použitým hořákem. Topné oleje však přináší uživatelům řadu výhod. Nevyžadují napojení na přípojku, a tak jsou ideální volbou i pro ty, kteří mají nemovitost v lokalitě bez možnosti napojení na plyn.

V případě vytápění topnými oleji se nemusíte uvazovat k velkým společnostem, které si sami stanovují cenu plynu. Lehké topné oleje si pořizujete sami, a tak si můžete dlouhodobě srovnávat jejich cenu a pořídit je ve chvíli, kdy budou nejlevnější. I díky tomu ušetříte na vytápění a ohřevu teplé vody. Velkou výhodou LTO je také jejich ekologičnost. Moderní kondenzační kotle splňují přísné limity na obsah vypouštěných škodlivin a umožňují použití i v chráněných krajinných oblastech. Pobyt venku bez dýchání škodlivých spalin si užijete i během topné sezóny.

Vyhledejte spolehlivého dodavatele LTO

Pokud se rozhodnete pro vytápění extra lehkými topnými oleji, musí najít ověřeného a spolehlivého dodavatele, který vám zajistí dovoz ve stanoveném termínu a za smluvenou cenu. Mezi významné dodavatele topných olejů v ČR patří například společnost SILMET VYTÁPĚNÍ, která se na dodávky extra lehkých topných olejů zaměřuje řadu let.

Topný olej TOLEX dodává zákazníkům z celé republiky, a to s využitím vlastních moderních autocisteren. Topný olej si můžete objednat už od objemu 500 litrů. Společnost SILMET VYTÁPĚNÍ odebírá palivo z vlastního distribučního skladu v Hořovicích, případně ze skladů společností Unipetrol a Čepro. Cena topného oleje se průběžně mění a standardně je odvozena od evropské ceny motorové nafty.

Olejové vytápění bez starostí díky programu Teplo

Pro ty, kteří chtějí využívat všech výhod olejového vytápění a vyhnout se administrativě a dalším nezbytným starostem, nabízí zmiňovaná společnost SILMET VYTÁPĚNÍ možnost využití oblíbeného programu Teplo. V takovém případě nemusíte řešit administrativu spojenou s vrácení spotřební daně a nebudete čekat na své peníze. Při závozu topných olejů zaplatíte cenu bez spotřební daně. O nic dalšího se nebudete starat. Součástí služeb společnosti SILMET VYTÁPĚNÍ je také odborné poradenství. Specialisté vám pomohou při nákupu kotle, doporučí vhodné technologie vybavení a poradí, kdy je nejlepší čas na nákup LTO. Firma se svými klienty dlouhodobě spolupracuje a je připravena jim kdykoliv pomoct a poradit.

Nepodceňujte servis a údržbu kotlů

Podobně jako u plynových kotlů je i v případě kotlů na extra lehké topné oleje nezbytná pravidelná údržba servis, která zajistí bezproblémovou funkčnost a bezpečnost. Společnost SILMET VYTÁPĚNÍ se zaměřuje jak na kompletní výstavby kotelen, tak na servis a údržbu kotlů. Vyškolení technici jsou vybaveni nejmodernější měřicí technikou a mají k dispozici velkou zásobu náhradních dílů. Díky tomu vyřeší drobné i závažné závady rychle a s minimálními náklady na dopravu dílů. Firma provádí servis olejových kotlů a olejových nádrží všech běžně prodávaných značek. Opravy provádí do 24 hodin od objednání. Díky bohatým zkušenostem zajistí i čištění nádrží ve špatně dostupných místech.

Vytápění a ohřev teplé vody s využitím extra lehkých topných olejů vám přinese řadu výhod včetně finanční úspory a nezávislosti. Vždy si však najděte spolehlivého partnera, kterýá vám podá pomocnou ruku, postará se o montáž kotlů i servis a zajistí dodávku kvalitního LTO ve stanoveném termínu.

publikováno: 11. 10. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.