Využijte nástěnné panely pro oživení jakékoliv místnosti


Fotolia_29010603_XS

Nástěnné panely jsou odedávna symbolem kuchyní, kde plní ryze praktickou funkci. Není ale přece jenom trochu škoda, při moderních vzorech a materiálech, ukrývat je jen za linkou, případně okolo stolu? Rozhodně ano! Trendy velí rozšířit nástěnné panely také do ostatních místností. I když si je možná nedokážete kupříkladu v obývacím pokoji dost dobře představit, vězte, že interiéroví designeři se je zrovna sem zapracovat nebojí.


Nejsou to ale jen obýváky, kde lze nástěnných panelů využít. Perfektně se hodí třeba i do koupelen - snadno díky nim oživíte jinak nudný a unylý vzhled, navíc zabráníte vodě dostat se na stěny. Do ostatních místností pak můžete využít spíše jednoduché a designové kousky, jež dodají interiéru vskutku luxusní nádech.

Do kuchyně: keramika i sklo

Nejvíce možností máte právě v kuchyni. Klasiku prověřenou léty najdete ve velké vetšině českých kuchyní – jsou jí keramické nástěnné panely v různých designech. Některé mohou dokonce připomínat v minulých letech tolik užívané obklady. Druhou variantou je sladění pracovní desky s panelem – jak dekorem, tak materiálem, jen v tenčím provedení.
Nejmodernější variantou jsou potom sklené nástěnné panely.

TIP: I vysoce estetické barevné sklo můžete použít jako pracovní desku!

Nástěnné panely v obývacím pokoji

Do obývacího pokoje, ložnice nebo třeba i vstupní haly volte trochu jiné panely. Kromě materiálu a dekoru vybírejte i podle způsobu uchycení. Ideální jsou ty, které se dají měnit v případě, že omrzí, nebo se místnost celá upravuje. Dají se najít i takové, jež jsou magnetické a na zdi drží pomocí jednoduché kovové konstrukce. Tak potom můžete jednotlivé panely měnit, doplňovat a ozvláštňovat.

Důležitější úlohu zde hraje spíše vzhled, než praktická stránka. Kromě minimalistických jednoduchých nástěnných panelů se nemusíte obávat ani geometrických vzorů, napodobenin cihel či abstraktních maleb. Vše závisí jen na vašem vkusu a potřebách. I těch nejjednoduší motivy jsou příjemným osvěžením a zajímavým prvkem sami o sobě.

Oživení v koupelnách

Více prostoru pak máte v koupelně, kde se už nemusíte obávat divokých vzorů, mozaiky nebo konkrétních prvků v podobě květin, scenérií nebo přírodních dekorů. I v takovém prostředí, jenž v koupelnách panuje, vykazují vysokou odolnost, stálobarevnost a snadnou údržbu. Je však potřeba vybírat voděodolné typy, které se (na rozdíl od výše zmíněných typů) musí lepit celoplošně.

Fotolia_41517190_XS 

Výhody nástěnných panelů v interiéru

  • odhlučnění místnosti a zlepšení akustiky
  • částečně také izolují teplo
  • rychlá proměna interiéru
  • vysoce estetický prvek, lze jej v průběhu let snadno měnit
  • praktičnost: snadno se udržují a při nejvyšší námaze nemění vzhled, ani vlastnosti

Nástěnné panely umí divy. Vyrábí se v široké škále barev, proto se nebojte využít jejich vlastností (Psychologie barev pomůže dotvořit příjemné bydlení) a zkuste s nimi v interiéru trochu kouzlit. Kromě estetického hlediska ale oceníte i jejich praktickou stránku – umístit je můžete i všude tam, kde jsou problémy s nepořádkem a špiněním zdí – kromě kuchyní to mohou být i vstupní haly nebo šatny.

publikováno: 12. 4. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.