PR článek

WC modul aneb elegantní toaleta


Elegantní toaleta díky WC modulům Alcaplast

Předstěnové instalační systémy jsou jednoznačným trendem dnešní doby, bez kterých se neobejde žádná moderní koupelna či toaleta. Elegance a liniová čistota jsou jednoznačnými faktory, proč jsou WC moduly tolik oblíbené nejen mezi koupelnovými designéry a architekty, ale i koncovými zákazníky. WC moduly jsou vzhlednější, mají tišší chod a díky svému tvaru nezabírají tolik místa, což ocení zejména lidé, kteří pří stavbě či rekonstrukci potřebují ušetřit místo. 


WC modulů se bát nemusíte

Dřívější obavy z protečení zabudovaného WC modulu a jeho neopravitelnosti nemají již v dnešní době opodstatnění. Technologické postupy včetně nových materiálů, které se při výrobě používají, jsou na takové úrovni, že ve své životnosti dokonce překračují klasické záchody s nádržkami. I servis vnitřních dílů WC modulu je velmi snadný, jednotlivé komponenty jsou konstruovány tak, aby šly snadno vyjmout či opravit skrze servisní otvor schovaný za splachovacím tlačítkem.

 Předstěnové instalační systémy jako základ elegantní toalety

Předstěnové instalační systémy jsou samozřejmostí dnešních moderních interiérů

Důležité je vybrat správný typ WC modulu

Každý typ stavby vyžaduje svůj specifický druh WC modulu. Záleží zejména na použití stavebního materiálu a typu stěny, na kterou se modul zdí. Klasické WC moduly jsou primárně určeny pro obezdění k toaleta alcaplastnosné stěně stavby.

V případech, kdy potřebujete WC modul umístit k nenosné stěně, vybírejte modul s rámem, který nosnou stěnu nahrazuje. Další typ modulu je pro suchou instalaci do sádrokartonových staveb, kdy se WC modul neobezdívá, jen se zakryje sádrokartonovou deskou a nejsou potřeba žádné další vyztužující nebo kotvící prvky. Pro umístění záchodu do prostoru je pak určen WC modul s kovovou konstrukcí, která zajišťuje požadovanou nosnost.

Pro malé prostory existuje tenčí varianta každého z WC modulů, které má na tloušťku pouhých 8 cm. Díky polystyrenovému obalu kolem nádržky je možné nalepit dlažbu přímo na modul, což ušetří další cenné centimetry prostoru.

 

Na montáž WC modulu si zavolejte odborníka

Správná instalace je pro bezproblémový chod WC modulu zásadní. Ani sebelepší WC modul nebude dlouhodobě fungovat, pokud je špatně namontován. Nejčastějším problémem bývá fyzické poničení modulu ještě před zabudováním do stěny, většinou způsobené nešetrným zacházením samotným montážníkem. WC modul by měl zůstat v obalu po celou dobu skladování na stavbě a po vybalení by se měl ihned zabudovat do stěny. I preciznost provedení zednických prací má na životnost modulu svůj vliv. WC modul musí sedět ve stěně pevně a být dobře usazen. Otvor pro ovládací tlačítko by se měl otevřít až po začištění omítkou, aby se do vnitřku modulu nedostaly hrubé nečistoty.

Z těchto důvodů mají společnosti vyrábějící moduly značný zájem na odbornost pracovníků, kteří montáže provádějí. Například český výrobce modulů Alcaplast provozuje školicí středisko Alcaplast Academy pro studenty i již vyučené instalatéry, kteří mohou absolvovat odborná školení a stát se tak certifikovaným odborníkem na instalaci WC modulů. Na WC modul nainstalovaný takovýmto vyškoleným odborníkem pak společnost dokonce poskytuje rozšířenou záruku. 

publikováno: 25. 4. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.