Zabezpečení sklepa: Nechejte se pojistit


Zloděj ve sklepě

Doposud jsme se bavili o způsobech mechanického zabezpečení sklepa před zloději. Kvalitní dveře, ochranná konstrukce sklepní kóje i zamčení jednotlivých cenností by mělo být samozřejmé. Proti zlodějům se však můžete nechat také pojistit. Některé produkty nemovitostí v sobě pojištění sklepů automaticky obsahují, u jiných si musíte pojištění vyžádat. V této oblasti je také mnoho výjimek, proto si při zřizování pojištění svůj nový pojistný produkt vybírejte s pečlivostí.

(POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU "Jak zabezpečit sklep před nezvanými hosty")

Součástí pojistek bývají i nebytové prostory

Pokud plánujete zřízení nové pojistky své domácnosti, nezapomínejte na pojištění nebytových prostor. Většina dnešních pojistných produktů už s pojištěním nebytových prostorů včetně garáže a sklepní kóje počítá. Ve většině případů se ale musí nacházet ve stejné budově jako prostory bytové. Pokud máte sklep nebo garáž například v budově vedle, pojištění je možné, ale místo musí být přímo uvedené ve smlouvě. V opačném případě byste u pojišťovny neuspěly.

Sklep musí být uzamčený a dobře chráněný

Pokud byl váš sklepní prostor vykradený, můžete se obrátit na svou pojišťovnu. Likvidátor však bude vždy posuzovat, byl-li sklep dostatečně zabezpečen proti vniknutí. Opět tak platí vše, co jsme zmínili v první části našeho článku, tedy že musíte používat kvalitní dveře, zámky a ideálně zamykat i dražší předměty.

Pojištění sklepa

Výše pojistného plnění bývá často omezená

Ve své pojistce naleznete také údaje o výši plnění. Pojištění sklepa či garáže totiž bývá obvykle omezené procentně, většina pojišťoven kryje odcizení předmětů ve sklepě maximální částkou 2 % z celkové pojistné částky. Některé pojišťovny více, jiné méně. V případě pojistné události vzniklé živelnou pohromou pak plní obvykle 5 %.

Při uzavírání pojištění nezapomínejte na pojištění nebytových prostor a zaměřte se na detaily týkající se pojištění sklepů. V případě odcizení či jiné pohromy vám pojišťovna pomůže. Základem je ale vždy dobře zabezpečený sklep, jinak bude pojistná událost bezpochyby zamítnuta.

Přečtěte si také, jak zabezpečit dům před odjezdem na dovolenou.

publikováno: 20. 11. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.