Zahradní houpačka, to je nevšední relaxace


Zahradní houpačka, to je nevšední relaxace

Zahrada či terasa vybízí k mnohým činnostem. Od lenošení po kutilství a věnování se koníčkům. Pokud zůstaneme u té relaxace, vedle lehátek, křesel či posezení v trávě je tu ještě jedna možnost – zahradní houpačka. Na co se zaměřit při jejím výběru, aby sloužila tak, jak má?

Zahradní houpačka potěší malé i velké obyvatele domu, nejdůležitějším kritériem je proto určitě její bezpečnost, která netkví pouze ve stabilitě a celkové konstrukci, ale též v použitém materiálu. Ani pohodlí by však nemělo být upozaděno, a tak je vhodné ohlížet se i na něj. Z tohoto důvodu se nabízí doporučení, abyste houpačku před nákupem vyzkoušeli, nestačí pouhý pohled do katalogu. Stejně jako zahradní nábytek, vyrábí se houpačky především z plastu, kovu a dřeva, i když právě prvně zmiňované jsou vhodnější spíše pro děti.

Zahradní houpačka musí mít kvalitní polstrování

To, zda vám houpání bude příjemné či nikoliv, ovlivňuje především kvalita polstrování. To by mělo být systematicky řešeno tak, aby vás zahradní houpačka nikde netlačila. Taktéž by mělo být se zapínáním, díky němuž bude možné vybrat změkčující výplň a zbytek vyprat. Nabízí se tedy také doporučení, aby látka, z níž bude potah ušitý, byla bavlněná a tím pádem příjemná na dotyk a nezpůsobovala nadměrné pocení.

Kovová zahradní houpačka je levnější

Je jasné, že jedním z kritérií, které budete při výběru houpačky zohledňovat, je cena. Pokud nechcete sahat hlouběji do kapsy, poohlížejte se po houpačce vyrobené z kovu. Ty je možné pořídit již od 1000 Kč a narazíte na ně i v běžných hypermarketech. Daní za menší pořizovací náklady je především vzhled houpačky, který rozhodně není tak přirozený jako v případě těch dřevěných, které právě díky dřevěnému zevnějšku lépe zapadnou mezi zeleň zahrady. Cena těch nejlevnějších dřevěných houpaček začíná na 2000 Kč. Výjimkou však není ani zahradní houpačka v ceně desítek tisíc korun, jejíž sedací plocha vypadá jako velká a na první pohled extrémně pohodlná postel. Tak poskytuje za vynaložené peníze opravdový komfort a luxus.

Při výběru zahradní houpačky hledejte informace o:

  • nosnosti
  • pro kolik lidí je zahradní houpačka určená
  • velikosti sedací plochy
  • materiálu a zpracování polstrování

Když se zahradní houpačka nevejde, nahradí ji houpací síť

V případě, že byste se chtěli houpat, ale z jakéhokoliv důvodu nemůžete pořídit zahradní houpačku, prokáže vám službu i houpací síť. Tu lze upevnit například mezi stromy, nebo zavěsit do speciální konstrukce, která umožňuje využít houpací síť víceméně kdekoliv, kde to prostor umožňuje. Ceny těch nejlevnějších bez konstrukce se pohybují od částky 200 Kč výše, s konstrukcí od 2500 Kč výše.

Zahradní houpačka může být i dalším místem na sezení, protože některé konstrukce umožňují houpací mechanismus uzamknout. Využijete ji tak nejen na příjemnou relaxaci, ale v případě nedostatku míst pro návštěvy i jako pohodlnou sedačku. V neposlední řadě je navíc oživujícím prvkem, který do zahrady dodá nádech skutečné pohody.

publikováno: 22. 7. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.