Zastřešení bazénu prodlouží koupací sezónu


 Zastřešení bazénu prodlouží koupací sezónu

Bazén na zahradě, to je komfort, který si dnes snaží dopřát spousta domácností. Nejen radost je však s užíváním zapuštěného či částečně zapuštěného bazénu spojena. Musí mu být věnována dostatečná péče, která ho udrží v potřebném a stále funkčním stavu. I proto je zastřešení bazénu žádaným řešením, po němž sahá stále více uživatelů.

Zastřešení bazénu vyřeší problémy, s nimiž se majitelé nejčastěji potýkají. Řeč je o znečišťování listím, větvemi, trávou a další vegetací z okolí. Také dokáže prodloužit sezónu určenou pro vodní radovánky. Jakými způsoby je možné zastřešení bazénu řešit a jaké důsledky toto řešení přináší?

Základní druhy zastřešení bazénu

Trh s bazény a příslušenstvím je v dnešní době velmi obsáhlý, a tak i v otázce zastřešení bazénu je možné přistoupit k různým řešením. V podstatě se ale rozlišují 2 základní typy zastřešení bazénu, a to vysoké zastřešení bazénu a nízké zastřešení bazénu. Výjimkou není ani novinka – extranízký profil, který je určen pro realizaci zastřešení bazénu, u níž je největší důraz kladen na to, aby výsledek nenarušil kompozici zahrady a celého okolního prostředí. Někdy se lze setkat s označením podchozí a nepodchozí zastřešení bazénu, přičemž nepodchozí varianta není z hlediska finančních nákladů tak náročná. Zpravidla tak není možné využívat bazén se zavřenou zastřešovací konstrukcí. U druhé varianty, tedy podchozí, si lze užívat vodních radovánek i v případě, že je konstrukce zastřešení bazénu zavřená.

Zastřešení bazénu se liší i podle toho, jaká mechanika posunu je u zastřešení využita. Žádané jsou v tomto ohledu kolejnicové a bezkolejnicové systémy. Neobvyklé není ani přenosné zařízení, které není primárně určeno pouze pro zastřešení bazénu, ale lze ho využít i jako zahradní přístřešek k posezení. Na trhu se však objevují i další řešení, například pojezdové, výsuvné zastřešení bazénu apod.

S čím zastřešení bazénu pomůže?

Zastřešení bazénu je mnohými uživateli velmi vítané, protože zvyšuje komfort užívání tohoto žádaného vybavení zahrady. Odborníci hovoří o zlepšení izolace bazénu, které se projeví na teplotě vody, která tak může vzrůst až o 5 až 10 °C. Omezí se totiž vliv nočního chladu. Jestliže je v bazénu přítomno zařízení na ohřev vody, umožní zastřešení bazénu koupání i na podzim či v zimě, i bez něj se ale koupací sezóna prodlouží na zhruba 7 až 8 měsíců v roce. V neposlední řadě je zastřešení bazénu vyhledáváno i z hlediska zlepšení bezpečnosti zahrady, kdy do bazénu díky uzavřené konstrukci nemůže nikdo spadnout. Pro rodiny s malými dětmi a zvířaty je proto zastřešení bazénu oceňovaným pomocníkem. Zastřešený bazén je také chráněn, jak už bylo napsáno výše, před nečistotami, a tak je znatelně usnadněna i jeho údržba. Samozřejmě jsou se zastřešením bazénu spojována i negativa, nejčastěji s ohledem na finance.

Zastřešení bazénu je ale investicí, která se vrátí v podobě pohodlí při využívání. Důvodů, proč o zastřešení bazénu přemýšlet, je celá řada. Úvaha, zda je to řešení vhodné pro konkrétní typ zahrady, je však závislá od preferencí všech, kteří daný bazén používají.

 

publikováno: 14. 10. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.