PR článek

Zateplujete dům? Fasádní panely vás ohromí tepelně izolačními vlastnostmi


panel_100mm_1

Stále více českých domácností v posledních letech uvažuje nad investicí do zateplení fasády domu, což se samozřejmě hodí především v zimě během tuhých mrazů. Z dlouhodobého hlediska se tak vyhnou vysokým výdajům za energie, které by při absenci zateplení padly na nákladné vytápění. Pokud se rozhodnete zateplovat, měli byste se poohlédnout po řešení s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi.

Objevte moderní zateplovací systém

Mezi obvyklé zateplovací materiály patří například polystyren či vata. V poslední době se však na našem trhu začínají objevovat různá alternativní řešení, která vynikají svými termoizolačními vlastnostmi. Jedním z moderních zateplovacích systému jsou fasádní tepelně izolační panely. Takové termopanely lze použít pro obkládání a zateplování bytových i nebytových budov (například rodinných domů nebo firemních objektů), přičemž pasují na všechny druhy stěn, ať už jsou postavené z betonu, cihel či nosníků.

Na tepelně izolační fasádní panely BELAN se zkrátka můžete spolehnout. Za kvalitou fasádních termopanelů nestojí pouze usilovný vývoj na základě nejmodernějších technologií ve stavebnictví, ale také úspěšné absolvování všech nezbytných testů odolnosti vůči i těm nejméně příznivým klimatickým podmínkám. Fasádní panely byly podrobeny testování, které se zaměřovalo na změny kolorimetrických charakteristik v podmínkách provozu ve středním pásmu. Výsledky testů ukázaly, že tyto panely disponují výbornou odolností proti mrazu, stejně tak odolají stlačení a opotřebení materiálu.

Fasádní termopanely přestavují unikátní spojení materiálů

Na trhu se stavebními materiály přestavuje fasádní termopanel BELAN unikání výrobek určený nejen pro tepelnou izolaci, ale také pro fasádní dekoraci. Základ panelu tvoří tvrdá polyuretanová pěna, která se vyznačuje celou řadou užitečných vlastností. Splňuje hygienické standardy a nepodléhá plísním. I díky tomu vytváří zdravé prostředí vhodné i pro alergiky. Zároveň se nemusíte bát, že by si na fasádních panelech bez vašeho vědomí pochutnávali hlodavci.

Vnější strana fasádního termopanelu má tloušťku 15 mm a je tvořena vibrolisovaným lehčeným betonem, na jehož výrobu se používá kvalitní a velmi pevný bílý cement.

Klíč k vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem zateplovacího systému

Právě díky kombinaci základu tvořeného polyuretanovou pěnou a vnější betonové vrstvy vykazuje zateplovací systém mnohem lepší tepelně izolační vlastnosti než běžně používané materiály v podobě polystyrenu nebo vaty. Tím však výhody fasádního termopanelu nekončí. Jeho výběrem se vyhnete některým krokům během samotné realizace zateplení. Odpadá třeba jinak nezbytné zateplení zdiva před finální úpravou. Obklad nemusíte žádným dalším způsobem upravovat, jednoduše jej aplikujete tam, kam potřebujete, a to v exteriéru i interiéru.

V čem spočívá technologie výroby fasádních termopanelů?

Fasádní termopanely BELAN se skládají z dlaždic, které se vyrábějí metodou vysokotlakého lisu. O výrobu se starají vysoce kvalitní a přesné italské stroje. Během samotného procesu lisování je materiál, ze kterého dlaždice vznikají, vystaven enormnímu tlaku o hodnotě 750 tun. Lisovaným materiálem je betonová hmota složená z bílého cementu a křemičité výplně s žulou. Vystavení tak vysokému tlaku zaručuje dlaždicím nejen vysokou odolnost, ale také jednotné zbarvení, jehož odstín si mohou klienti samozřejmě vybrat z široké nabídky přesně podle svých přestav.

Jak jsme již naznačili výše, fasádní panel je z části tvořený nejmodernějším tepelně izolačním materiálem – polyuretanem. Šířka izolačního materiálu zateplovacího systému je navržena na míru klimatu středního pásma, což termopanelům BELAN propůjčuje záruku kvalitního a stabilního zateplení.

Fasádní systém vyrobený bez použití lepidel

Během výroby panelů se nepoužívají žádná lepidla. Díky tomu nehrozí odchlipování, či dokonce odpadávání jednotlivých dlaždič z panelů. Ke spojení komponent se používá spolehlivá technika rychlého tavení, která oddělení dlaždic efektivně zabraňuje.

Pokud polyuretanovou pěnu dlouhodobě vystavíte slunečnímu svitu, hrozí znehodnocení jejího estetického vzhledu. Proto se do mezer mezi dlaždicemi během výroby panelů zapracovává šedý křemičitý písek se speciálním spojovacím agentem, který vzhled polyuretanové pěny dokonale uchovává. Písek pro vyplnění spár navíc můžete natřít akrylátovou barvou s volitelným odstínem, čímž jej přizpůsobíte ostatním částem panelu.

publikováno: 3. 5. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.