PR článek

Zatočte s rozpálenými místnostmi s mobilní klimatizací! Podle čeho vybírat?


mobilní klimatizace uvodni

Letos jsme na to pravé léto čekali déle, než jsme zvyklí, ale po uplynulých dnech, kdy teploty vystoupaly až ke třicítce, se můžeme shodnout na tom, že je opravdu tady. Jestliže ale bydlíte v podkrovním bytě, většina oken vám směřuje na jih nebo máte nekvalitní izolaci, možná to pro vás znamená spíše obavy z pobytu v přehřátém domově než těšení na letní radovánky.

To je více než pochopitelné. Po celém dni stráveném v práci se vám jistě nechce trávit čas ve výhni svého bytu. A to ani nemluvíme o tom, že se za takových podmínek skoro vůbec nevyspíte, ať už se snažíte větrat sebevíc efektivně. Pomocníkem by se vám v takových chvílích mohla stát klimatizace, která celou místnost dokáže vychladit během chvilky.

Nástěnná, nebo mobilní?

Když přijde řeč na nákup klimatizace, tak je v první řadě potřeba se rozhodnout, zda vám bude vyhovovat nástěnná nebo mobilní jednotka. Obě varianty se mohou chlubit řadou předností, nicméně každá se hodí do trošku odlišných podmínek a tím pádem je její využití o něco odlišné.

Jestliže vám bude stačit ochlazení jedné místnosti a nemáte místa nazbyt, nejspíš pro vás bude lepší nástěnná neboli stacionární klimatizace. Skládá se totiž ze dvou zařízení - venkovního a vnitřního, které se upevňuje přímo na zeď, a tak vám nebude doma nijak překážet. Instalace se ale bohužel neobejde bez stavebních úprav.

 mobilní klimatizace

Pokud si nemůžete složitou instalaci dovolit, například jestli bydlíte v podnájmu, mobilní klimatizace vám dokonale poslouží. Obě zařízení totiž dostanete v jediné jednotce, kterou navíc snadno přemístíte do jakékoliv místnosti, kterou si právě přejete chladit. Jediné, co ke svému provozu potřebuje, je přívod elektřiny a pootevřené okno nebo záklopka ve zdi, kterou bude odvádět teplý vzduch.

Zjistěte, co vlastně potřebujete

Výběrem typu klimatizace vaše cesta za vychlazeným bytem nekončí, naopak je teprve na začátku. Je totiž třeba si ujasnit, co vlastně potřebujete, a podle toho vybrat konkrétní model. Klimatizace v dnešní době nabízí plno zajímavých funkcí, naprostým základem je ale to, aby měla dostatečný chladící výkon.

Ten obvykle najdete u každého modelu napsaný i s informací o tom, pro jak velkou místnost je určená - tento údaj bývá vyjádřený v metrech krychlových, takže je nutné, abyste svůj byt dobře přeměřili. Určitě se také zaměřte na způsob odvodu kondenzátu. Buď se může shromažďovat v k tomu určené nádobě s tím, že ho budete vylévat, nebo pomocí automatického výparníku odcházet ven spolu s teplým vzduchem.

Spoléhejte se na osvědčené modely a prodejce

Pro člověka, který nikdy klimatizaci nevybíral, může být dost obtížné se vyznat v nepřeberném množství značek, modelů a funkcí. Naštěstí na to nikdo není sám. Odborníci z obchodu Vzdusin.cz, který se na prodej klimatizaci a další vzduchotechniky přímo zaměřuje, vám milerádi se vším poradí.

mobilní klimatizace do bytu 

V nabídce má pouze osvědčené modely různých cenových kategorií, za které by dal ruku do ohně, a tak se na ně můžete maximálně spolehnout i vy. Naprostým trhákem letošní sezóny je model Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13, která spadá do energetické třídy A+, a tak je velice hosporádná.

Úspora energie však není to jediné, co vám tato klimatizace může přinést. Pokud si chcete dopřávat klidný spánek i během teplých letních nocí, rozhodně oceníte také fakt, že se jedná o jednu z nejtišších klimatizací na trhu - oproti konkurentům ve své výkonnostní třídě vám nabídne o 10 % tišší provoz.

Alergici navíc jistě ocení i možnost použití filtrů pro čištění vzduchu. Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 v základu disponuje prachovým filtrem, který lze doplnit ještě o dva další, a to buď uhlíkový, fotokatalytický nebo HEPA filtr. Nejde tedy jen o obyčejnou mobilní klimatizaci, ale zároveň také o šikovnou čističku vzduchu.

publikováno: 2. 7. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.