Zdvojená okna s integrovanými žaluziemi vás nadchnou bezúdržbovostí


zdvojená okna

Ve starých panelákových bytech a rodinných domech můžete narazit na původní zdvojená okna, která už dávno nesplňují parametry moderních konstrukcí výplňových otvorů. Postupně byla nahrazena kvalitními plastovými, dřevěnými nebo hliníkovými okny, která přináší mnohem lepší vlastnosti. Vedle nich však na trhu narazíte i na moderní zdvojená okna, která s těmi dřívějšími nemají nic společného. Jsou zhotovena z kvalitních materiálů, díky systémů zdvojení však umožňují instalací integrovaných žaluzií přímo mezi tabule skla. Přečtěte si, jaké výhody takové řešení přináší.

Moderní zdvojená okna – pro rekonstrukce i novostavby

Zdvojená okna v moderním provedení oceníte jak v případě plánované rekonstrukce, tak realizace novostavby. Jsou zkonstruována tak, aby splnila přísné požadavky na tepelnou i akustickou izolaci a komfortní používání. I když je výběr na trhu omezený, přesto narazíte na modely, které vsadily na tradiční konstrukci zdvojení tabulových výplní a přináší všechny výhody, které byste od kvalitního okna očekávali.

Pozor na konstrukční hloubku

Pokud se rozhodnete pro pořízení zdvojených oken, zjistěte si, jestli je to ve vašem případě z technického hlediska možné. Zdvojená okna totiž vyžadují větší konstrukční hloubku než klasická plastová okna. Většina typů musí mít pro instalaci konstrukční hloubku kolem 85 mm, což může být v případě některých rekonstrukcí problém. Na trhu však narazíte i na modely s menší vyžadovanou hloubkou (i 75 mm), ty je pak možné použít v takřka všech případech.

Štve vás čištění žaluzií? Pořiďte si zdvojená okna s integrovaným stíněním

Zdvojená okna mají integrovanou stínicí techniku

Hlavní předností zdvojených oken je přímá vestavba stínicí techniky do meziprostoru. Je pak na vás, rozhodnete-li se pro integraci lamelových nebo skládaných žaluzií. Takové řešení přináší uživatelům hned několik výhod:

Snadná údržba

Největší výhodou zdvojených oken s integrovanými žaluziemi je jejich bezúdržbovost. Vzhledem k tomu, že jsou umístěny přímo mezi tabulemi skla, nejsou vystaveny náročným klimatickým vlivům. Nezašpiní se ani nepolámou. Na integrovaných žaluziích neulpívá prach, mastnota ani žádné jiné nečistoty. Díky tomu odpadají starosti s čištěním stínicí techniky. Ta navíc nevyžaduje tak časté servisní zásahy, protože je na rozdíl od běžných typů venkovních žaluzií a rolet chráněná.

Čtěte také: Jak čistit žaluzie

Dokonalé zatemnění

Integrované žaluzie zajistí dokonalé zatemnění a regulaci prostupu přirozeného světla podle aktuální potřeby uživatele. Vestavěné žaluzie vás ochrání i před pohledy zvenčí, současně zajistí zvýšenou bezpečnost.

Snadné ovládání

Zdvojená okna se ovládají stejným způsobem jako vnitřní nebo venkovní stínicí technika. Vybrat si můžete jak modely s ručním ovládáním, tak ovládáním elektrickým. Právě to je v moderních domech a bytech stále vyhledávanější. Na jedno kliknutí zatemníte celé okno a pomocí elektronického spínače si upravíte polohu lamel pod potřeby. Některé typy zdvojených oken umožňují i zapojení do SMART Home systému řízení domácnosti. Díky tomu můžete žaluzie ovládat odkudkoliv pomocí mobilního telefonu nebo tabletu.

Zdvojená okna vynikají akustickou i tepelnou ochranou

Doby, kdy se stará zdvojená okna vyznačovala špatným těsněním, rosením či nízkou zvukovou izolací, jsou dávno pryč. Moderní zdvojená okna se vyrábí z kvalitních materiálů. Jsou dostupná v plastovém, dřevěném i hliníkovém provedení. Skvěle konkurují běžně dostupným typům oken jak z hlediska hodnoty součinitele prostupu tepla, tak akustického tlumení. Systém zdvojených skel zabrání zbytečným únikům tepla a současně zamezí prostupu hluku zvenčí. Zdvojená okna tak můžete bez obav nainstalovat i směrem do rušnější ulice nebo komunikace.

Na zdvojená okna se pomalu zapomnělo. Řada výrobců však navázala na tradiční konstrukci a zmodernizovala ji tak, že splňují náročné požadavky na kvalitní okno, a navíc přináší řadu výhod. Pokud chcete mít okna se stínicí technikou, která nevyžaduje náročnější údržbu, sáhněte právě po oknech zdvojených.

Přečtěte si i další články zaměřené na problematiku oken a stínění:

publikováno: 23. 2. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.