Zvířátka z kaštanů alias tvoření z kaštanů rozveselí podzimní dny


Kaštany

Jistě si všichni pamatujeme na dětství, kdy jsme na podzim rádi sbírali kaštany a poté z nich vyráběli různá zvířátka. I nyní se můžete se svými ratolestmi vrátit do dětských let a vyrobit si s nimi zvířátka z kaštanů. A co takhle vaše umění dovést k dokonalosti a tvořit z kaštanů mnohem více? Zkuste kaštanové věnce nebo si domov ozdobte kaštany ve sklenici či truhlíku.

Zvířátka z kaštanů zabaví děti i dospělé

Na zvířátka z kaštanu nebudete potřebovat pouze kaštany, ale také špejle nebo sirky, šroubovák, tavící pistolku. K vyvrtání otvorů do kaštanů lze využít tenký šroubovák nebo například otvírák na víno. Abychom ochránili menší děti od zranění, dírky jim do kaštanů předem vyvrtáme a poté je necháme, ať si sami skládají kaštany pomocí špejlí dohromady. Když si kaštany rozdělíte na dvě hromádky – menší a větší kaštany – ulehčíte si čas při hledání většího kaštanu pro tělíčko a menšího pro hlavu či končetiny. K ozdobení zvířátek z kaštanů můžete využít mnoho dalšího materiálu:

  • barevné listy
  • jeřabiny
  • šípky
  • větvičky jehličnanů
  • žaludy

Zvířátka z kaštanů rozveselí váš domov.

Na hlavičku zvířátek z kaštan nebo všelijakých panáčků můžete nalepit klobouček ze skořápky žaludu, na konec končetin z párátek dát například jeřabiny. V papírnictví si můžete pro zvířátka z kaštanu také sehnat nalepovací očka. Pokud se však chcete držet jen přírodních materiálů, očka můžete udělat z jeřabin nebo z koření hřebíčku.

Tvoření z kaštanů: vyrobte si věnec z kaštanů na stůl či dveře

Při tvoření z kaštanů se neomezujte pouze na zvířátka z kaštanů, ale zkuste i něco náročnějšího. Kupte si věnec v polystyrenu a tavící pistolkou na něj kaštany nalepujte. Kaštany můžete prokládat žaludy, větvičkami, jeřabinami, listím nebo čímkoliv, co vám padne pod ruku a do oka. Krásně budou kaštany ladit s usušenými jablky, pomerančem nebo citronem, přidat můžete i skořici. Věncem z kaštanů nádherně vyzdobíte stůl, předsíň, dveře nebo jej můžete zavěsit do okna.

Tvoření z kaštanů: rozmístěte kaštany po celém domě

Při tvoření z kaštanů si můžete opravdu vyhrát. Jestli máte starý rámeček na obraz, lze jej celý ozdobit kaštany a vyzdobit podobným způsobem jako věnec. Do rámečku si pak dáte fotografii nebo ho jen tak vyvěsíte na zeď. Kaštany jsou samy o sobě výbornou dekorací. Parádu s nimi uděláte, i když je jen tak dáte do misky, přidáte do truhlíků nebo nedbale pohodíte na parapetu.


Při tvoření z kaštanů se ve fantazii meze nekladou. Skvělou a nikterak náročnou dekoraci uděláte z obyčejné zavařovací sklenice. Naskládejte do ní listí, šišky, kaštany, kamínky, zkrátka vše, co se vám na podzimu líbí a čím si chcete zútulnit domov. Zlatou tečkou na závěr bude stužka laděná do podzimních barev, kterou sklenici obvážete a uděláte na ní mašli. Tvoření z kaštanů není jen hravé, ale také svými výtvory oživíte jinak pochmurné podzimní dny a navíc se parádně odreagujete.

Podívejte se na další nápady na podzimní dekorace nebo jak vyrobit podzimní okrasné truhlíky.

 

 

publikováno: 9. 10. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.