PR článek

5 inovací pro zvýšení pohodlí vaší koupelny


Moderní koupelna plná inovací

Podle průzkumů na toaletě průměrně strávíme až tři měsíce života. Nemusí to však být tři měsíce usedání na studené prkénko. Můžeme si naopak na toaletě užít maximální pohodlí díky inovativním doplňkům, jako jsou antibakteriální toalety nebo duroplastová sedátka. Do budoucna nás pak čekají hi-tech toalety s vyhřiváním, poslechem hudby i plně automatickým ovládáním.

Inovace č. 1: Konec bakterií s antibakteriálními sedátky

Při návštěvě toalety nezáleží jen na pohodlí, ale také na udržení hygienických standardů a bezproblémové údržbě záchodu. Na záchodovém prkénku se podle britské studie z roku 2013 nachází přes dvacet druhů mikroorganismů. Proti nim vás snadno ochrání antibakteriální sedátka. „Sloučeniny stříbra, které antibakteriální sedátka obsahují, mají bakteriostatickou účinnost a pomáhají snižovat hustotu mikrobů až o dva řády. Pro tato sedátka je typický pololesklý vzhled, který zvyšuje odolnost proti běžnému pohledovému znečištění. Masivní konstrukce dobře odolává mechanickému poškození. Antibakteriální sedátko lze navíc univerzálně využít na mnoho typů mís," uvádí Radka Prokopová ze společnosti Alca plast, která je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě.

Inovace č. 2: Maximální pohodlí díky Duroplastu

Jedním z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu WC sedátek je duroplast. Směs polyesterové pryskyřice, vápence a skla výrazně sníží nepříjemný pocit při dosednutí na studené záchodové prkénko. Duroplast zároveň lépe odolává vnějšímu mechanickému poškození a může se pochlubit také dlouhodobou barevnou stálostí.

Alcaplast_A606

Inovace č. 3: Click systém vám zaručí snadnou údržbu

Novinkou posledních let je také varianta duroplastových WC sedátek, jejichž součástí jsou navíc panty s takzvaným click systémem. „Mechanismus click umožňuje snadné sejmutí sedátka z mísy, díky čemuž lze jednoduše vyčistit jak sedátko, tak mísu. Toto provedení splňuje náročné hygienické požadavky, protože se keramika snadno čistí i v místech, která jsou u běžných typů toalet obtížně dostupná," vysvětluje Radka Prokopová ze společnosti Alca plast.

 

Inovace č. 4: Systém Softclose zabrzdí náraz sedátka i víka

Příjemnou novinkou do vaší koupelny může být také Softclose mechanismus, který snižuje riziko poškození při zavírání sedátka a víka. Sedátko se vybaví hydraulickou brzdou instalovanou v pantu, která zajistí hladké a tiché dosednutí na keramický povrch mísy. Díky tomu je systém Softclose velmi oblíbený i u osob se sníženou pohyblivostí nebo na veřejných toaletách, kde zabraňuje úrazům či poškození mísy, nebo v rodinách s malými dětmi.

 

Inovace č. 5: Integrovanou toaletní vložku ocení každá rodina s dětmi

Praktickým doplňkem pro každou rodinu s dětmi je vložka integrovaná přímo do WC sedátka. Při běžném použití dospělým vadit nebude - díky magnetu drží na víku sedátka a dítě ji vždy jednoduše může uvolnit. Před dalším použitím je opět přichycena k hornímu víku. I malé děti tak mohou bezpečně a pohodlně používat běžnou toaletu. V případě, že už děti vložku nepotřebují, lze ji snadno odstranit a v budoucnu znovu využít.

Inovace do budoucna: Futuristické toalety nabídnou vyhřívané sedátko i poslech hudby

Pokud už teď oceníte každou novinku ve vaší moderní koupelně, můžete se těšit na
spoustu inovací i v budoucnu, kdy se sanitární technika plně propojí s moderními technologiemi. Vzniknou "chytré" toalety - spojení maximálního komfortu, dodržení nejnáročnějších hygienických požadavků i úspora energií. Realitou bude i toalety s dálkovým ovládáním a vyhříváním. Toaleta Neorest/SE slibuje automatické odstranění veškerého odpadu za pomoci fotokatalytických reakcí a nežádoucího zápachu skrze karbonové filtry. Součástí je i deodorizér, který přímo mísy ypustí příjemnou vůni, či noční podsvícení toalety.

publikováno: 1. 6. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.