5 tipů pro výběr správné sedací soupravy


fotka_slevove

V obývacím pokoji tráví celá rodina spoustu času, a to především na sedací soupravě. Tento kus nábytku bychom tedy měli vybírat opravdu pečlivě a dbát na spoustu podstatných kritérií. Proto jsme si pro vás připravili 8 tipů, čemu při nákupu věnovat pozornost.

1. Primárně se zaměřte na rozměry

Sebekrásnější a sebepohodlnější sedačka vám bude prakticky k ničemu, pokud vám v obýváku znemožní jakýkoli pohyb, anebo se na ni naopak téměř nikdo z rodiny nevejde. Prvním krokem je tedy zvolit správné rozměry a až poté se soustředit na další vlastnosti.

2. Dbejte na maximální komfort

V tomto ohledu žádné univerzální pravidlo neexistuje. Na druhou stranu můžeme konstatovat, že nižší sedací soupravy s měkčím čalouněním jsou spíše určeny k odpočinku, zatímco vyšší sedačky s tvrdším čalouněním se hodí k samotnému sezení.

3. Zohledněte rovněž materiál

Obecně je doporučována pravá kůže, tedy materiál, který je kvalitní a zároveň elegantní. Zvolit ovšem můžete rovněž syntetickou kůži, semiš či mikroplyš. Konstrukce sedací soupravy může být ze dřeva či dřevotřísky, což je levnější varianta, anebo z kovových materiálů.

4. Neutrácejte ani málo, ani moc

Rozhodně nešetřete za každou cenu, neboť nekvalitní sedačka za to nestojí. Na druhou stranu zadlužit se kvůli kusu nábytku také není nejlepší. Zlatou střední cestu mohou představovat slevové kódy na Jena nábytek či slevový kupón na Okay.cz. Takovým krokem lze ušetřit při vysoké kvalitě.

5. Myslete již při nákupu na údržbu

Výše zmíněná kůže je materiálem, který se díky svým vlastnostem velmi snadno čistí. Na druhou stranu i kvalitnější sedací soupravy z ostatních materiálů jsou již dnes opatřeny úpravou proti zašpinění. Při nákupu se tedy zaměřte rovněž na tuto podstatnou okolnost.

publikováno: 3. 10. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.