5 výhod pokládky dlažby na terče


dlažby na terče výhody

Chcete svou terasu, balkón nebo prostor kolem bazénu ozvláštnit poutavou dlažbou? Pak se nezaměřujte jen na výběr konkrétního typu dlaždic, ale také na způsob pokládky. Od pokládky lepením se postupně upouští a přechází se na suchou montáž. Tu lze realizovat pokládkou do štěrku, přímo na trávu, nebo na terče. Právě pokládce na terče budeme věnovat více pozornosti. Seznamte se s 5 jejich výhodami, díky kterým se vyplatí do ní investovat.

1) Pokládka na terče je rychlá a jednoduchá

Jedním z důvodů, proč roste zájem o dlažbu položenou na terče, je jednoduchost pokládky. Ta umožňuje bezproblémové zhotovení venkovní dlažby i svépomocným stavebníkům a při realizaci firmou snižuje náklady. Terče je možné umístit přímo na připravený betonový podklad, není potřeba žádná dodatečná úprava povrchu či spádování. Případné nerovnosti se vyřeší podložením terčů nebo nastavením výškově stavitelných typů.

 

2) S výškově stavitelnými terči je vyrovnání bezproblémové

Při realizaci jakékoliv dlažby je vždy kamenem úrazu její dokonalé vyrovnání. Pokud byste dlaždice lepili, při špatné pokládce je už nikdy nevyrovnáte. Spoustu času a úsilí ušetří výškově stavitelné terče, které je možné nastavit do požadované úrovně dle potřeby. Venkovní dlažbu tak snadno vyspádujete i na rovném podkladu. Jednotlivé dlaždice na sebe budou krásně navazovat a vy o ně nezakopnete. Pokud se v budoucnu nějaká dlaždice mírně pohne, jednoduše dlažbu seřídíte a opět srovnáte.

3) Pod dlažbou na terčích můžete ukrýt rozvody i hadice

Při použití vyššího typu terčů vznikne pod dlažbou dutina, kterou je možné využít pro umístění různých instalací. Při montáži dlažby kolem bazénu můžete například přímo pod dlaždice schovat hadice a další prvky filtračního systému, které zůstanou očím skryté. Dutinami můžete vést i kabely či zahradní hadice.


4) Dlažba na terčích skryje nevzhledné žlaby a vpusti

Při pokládce dlažby lepením je nutné po obvodu nainstalovat podlahové dlažby a vpusti, které zajistí bezproblémový odtok vody. V případě pokládky na terče voda proteče mezi spárami a nebude se držet na ploše podlahy. Díky tomu se snižuje riziko uklouznutí, proto je tento způsob pokládky vhodná i pro použití v okolí bazénů nebo venkovních vířivek. U větších ploch je možné žlaby a vpusti opět nainstalovat pod úroveň dlaždic, takže budou skryté, a přesto zajistí bezproblémový odtok vody.

5) Výměna poškozené dlaždice je otázkou chvilky

I ta nejkvalitnější a nejpevnější dlaždice se může poškodit. Dojde-li při nesprávné manipulaci nebo pádu těžkého předmětu k rozbití, poškozenou dlaždici jednoduše vyjmete a nahradíte novou. Výšku opět upravíte nastavením výšky terčíků nebo jejich podložením a máte hotovo.

Chcete se o pokládce dlažby na terče dozvědět více informací? Přečtěte si náš předchozí článek, ve kterém se o nich rozepisujeme podrobněji. O jednotlivých typech terčů pak píšeme v pokračování článku:

POKRAČOVÁNÍ TÉMATU:

ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ TERČŮ POD DLAŽBU

Nenechte si ujít také články zaměřené na téma obkladů a dlažeb:

publikováno: 7. 4. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.