5 výhod tepelných čerpadel vzduch – voda


tepelné čerpadlo vzduch_voda

Většina českých domácností dnes spoléhá na tepelná čerpadla typu vzduch – voda. Místní klima je totiž pro jejich provoz přímo ideální. Tyto systémy pro ohřev vody mají v rukávu ale mnohem více triků – přesvědčte se sami, proč je využívá čím dál více lidí.

1. Tepelná čerpadla vzduch – voda šetří hned několikrát

V porovnání s elektrickým nebo plynovým vytápěním jsou náklady na provoz čerpadel vzduch – voda podstatně nižší. Z energie, získané z okolního vzduchu, se na samotný provoz spotřebuje pouze malá část. Tato technologie se také těší velké oblibě pro své nízké pořizovací náklady a snadnou instalaci – a to především v porovnání s nákladnými zemními kolektory čerpadel typu země – voda.

2. Větší výkon i za menší teploty

Průměrná teplota vzduchu v České republice se v topné sezóně obvykle pohybuje kolem 3 °C. Zato země, do které se instalují hlubinné vrty čerpadel typu země – voda, bývá až o pět stupňů studenější. Ne vždy je navíc možné energii ze země na pozemku čerpat. Nejen pro tento případ na scénu přichází praktická tepelná čerpadla vzduch – voda.

3. Ohřívá nejen vodu a vzduch, ale funguje i jako klimatizace

Stejnou venkovní jednotku, která za pomoci okolního vzduchu ohřívá vodu v domácnosti, je navíc možné využít i jako součást systému vzduch – vzduch. Obrácením vytápěcího cyklu je možné docílit i prostorového chlazení a funguje pak jako klimatizace. Ušetříte tak nejen za nákup další venkovní jednotky a její instalaci, ale i prostor, který by zbytečně zabírala.

Použití tepelných čerpadel pro stropní chlazení

4. Využití najdou i po boku dalších zdrojů

Tepelná čerpadla vzduch – voda jsou navíc kompatibilní až s dvěma dalšími zdroji energie. Uplatní se například i ve spojení se solárními panely nebo záložním kotlem. Díky tomu najdou využití i při ohřevu velkých prostor nebo v chladnějších lokalitách, jako na horách apod.

5. A k tomu všemu šetří životní prostředí

Protože je teplo odebíráno z okolního vzduchu, jsou tepelná čerpadla vzduch – vzduch nejekologičtějším způsobem vytápění. Díky nim se také stanete nezávislými na neobnovitelných zdrojích energie, jako je například uhlí.

Všech těchto výhod můžete využít i vy. S výběrem správného tepelného čerpadla vám ochotně poradí například odborníci z Czechklima.

publikováno: 27. 5. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.