Akvárium na zeď: designová záležitost a kousek přírody v interiéru


aaaaaaa

Akvária slouží jako uklidňující doplňky interiéru už dlouho. Pohled na vodu, plavající rybky a další drobné živočichy totiž dokáže uklidnit, což se v dnešní době plné shonu náramně hodí. A proto také zažívají akvária comeback jako stylové součásti moderního vybavení bytu. Současné možnosti jsou mnohem širší, než kdy byly. Víte, že si akvárium můžete zavěsit na zeď?

Akvária nemusí být jen obyčejné skleněné nádoby s několika rybičkami. Aktuální podoba je určována futuristickými a minimalistickými prvky. V případě, že toužíte po takovém doplňku, ale nemáte pro něj místo, je tu jednoduché řešení – akvárium jednoduše zavěste na zeď, nebo ho do ní rovnou zabudujte. O klasickém akváriu pak najdete informace ZDE.

Akvárium na zeď jako živý obraz

Úspora místa se v moderních bytech zdá být alfou a omegou. Obrovské akvárium se do malých prostor jednoduše nehodí. I proto nápad zabudování objemné nádoby do zdi slaví takový úspěch. Společně s designovým rámem sladěným se zbytkem interiéru vypadá skvěle. Snadnější variantou je pak jen zavěšení akvária na zeď podobně jako se instaluje obraz. (Umíte ho správně pověsit? Čtěte návod ZDE!) Vznikne tak nádherný živý obraz, který si vychutnáte především při relaxaci – klidná voda s rozvážně se pohybujícími tvory přinese jedinečné uvolnění ve všedních dnech.

Sladkovodní, nebo mořské?

Pokud nemáte s akvaristikou zkušenosti, je lepší začít se sladkovodními akvárii. Nemá takové nároky na péči a ani finančně do něj nebudete muset investovat tolik, jak do mořského, takže případné neúspěchy v chovu nebudou váš rozpočet tolik omezovat. Do sladkovodního akvária lze nasadit ryby tradiční sladkovodní, ale i tropické. Mořské akvárium naopak vynikne díky jeho zařízení, cena těch nejluxusnějších se ale pohybuje až kolem 100 000 Kč. Nabídne však zase pohled na úžasnou podmořskou krajinu plnou barev a krásných ryb. Avšak akvárium na zeď je koncipováno jen jako sladkovodní, proto budete ušetřeni rozhodování.

aaaaaaaaaaaaa

Péče o akvárium na zeď

Jedním z důležitých témat je i údržba. Tyto doplňky jsou sestavovány tak, aby vyžadovaly minimální starost. Rybičky můžete krmit denně sami či si pořídit dávkovač krmiva, který je potřeba jen jednou za 14 dní naplnit. Údržbu je pak nutno provádět přibližně jednou za měsíc. Pokud si na ni ale netroufáte sami, je vám k dispozici servis, jež se o vše postará, a v pravidelném intervalu vás budou technici dokonce sami kontaktovat. Je nutno čistit filtrační jednotku, přečerpat a vyměnit část vody (cca třetinu) a obohatit ji o nutné přírodní látky.

Další zajímavá akvária

Kromě akvária na zeď se v poslední době těší oblibě také další netradiční druhy. Populární je akvárium jako konferenční stolek a další nejrůznější designové doplňky bytu se zakomponovanou vodní nádržkou. Jedním z nejzajímavějších kousků je pak vysoká klec, jejíž horní část dosahuje až do akvária, které je nainstalováno na ní. V některých okamžicích se tak kupříkladu kanárek může ocitnout v obklopení rybek.

Akvárium na zeď se hodí nejen do obytných prostor, ale poslouží jako skvělý doplněk i v kanceláři a jiných komerčních prostorech. Dopřejte si kousek krásné přírody, na němž můžete okem spočinout v jakoukoliv chvíli.

 

publikováno: 15. 8. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.