Aroma difuzér provoní vaši domácnost


aroma difuzér

Máte rádi vůni aromatických olejů a bylinek? Během chvilky můžete provonět i svou domácnost. Poslouží vám k tomu aroma difuzéry, které dokáží využít sílu esenciálních olejů a jejich vůni rychle rozšíří do okolí. Na trhu narazíte na nepřeberné množství difuzérů. Kromě klasických tyčinkových se stále častěji setkáte i s elektrickými difuzéry, které se snadno obsluhují a udržují. Pojďme si představit různé typy aroma difuzérů a v pokračování článku se zaměřme na to, podle jakých parametrů je vybírat.

Tyčinkové difuzéry provoní vaši domácnost

Mezi nejrozšířenější a cenově nejdostupnější typ aroma difuzérů je ten tyčinkový. Do nádoby naplněné esenciálními vonnými oleji se jednoduše vloží dřevěné či jiné tyčinky, prostřednictvím kterých se začne vůně šířit do prostoru. Na trhu jsou k sehnání difuzéry v různých cenových kategoriích, ty nejlevnější nejsou tak výrazné a mnohem rychleji se spotřebují.

Pokud tak chcete svou domácnost provonět dlouhodobě, nebojte se připlatit si za kvalitní výrobek. Jakmile se vonný olej spotřebuje, stačí prázdnou lahvičku vypláchnout teplou vodou, následně doplnit novým olejem a vložit náhradní tyčinky.

aroma difuzér

Důležité je umístění difuzéru

Pokud chcete, aby se vaše domácnost provoněla rovnoměrně a rozptýlila se do okolí, vyberte vhodné místo pro umístění difuzéru. Nejlepší je umístit difuzér tam, kde dochází k proudění vzduchu. V opačném případě se bude vůní šířit po místnosti jen minimálně. Na druhé straně se nádoba s tyčinkami nemá umísťovat tam, kde je průvan, protože by silný proud vzduchu mohl způsobovat nadměrné spotřebování náplně. S aroma difuzéry experimentujte a vyzkoušejte několik míst. Difuzér také krásně vypadá a je zajímavým bytovým doplňkem, proto jej můžete umístit tam, kde na něj uvidíte.

aroma difuzér

Čím více tyčinek, tím větší intenzita vůně

Intenzitu vůně můžete poměrně snadno regulovat, a to přidáním či odebráním tyčinky difuzéru. Čím více tyčinek použijete, tím bude intenzita silnější, současně však poroste spotřeba náplně. I s počtem tyčinek v difuzéru experimentujte. Uvědomte si, že vůně olejů má navodit příjemnou atmosféru, ale neměla by být příliš intenzivní. V takových případech může silné aroma způsobovat i bolesti hlavy.

Pokud po nějaké době budete mít pocit, že už se aroma nešíří tak intenzivně jak dříve, ale náplně je stále ještě dost, zkuste tyčinky otočit. Přes nasáklou stranu tyčinky se do prostoru místnosti okamžitě dostane aroma oleje a místnost se provoní téměř ihned.

Jak vybrat aroma difuzér?

aroma difuzér

Pokud se rozhodnete pro nákup nového tyčinkového aroma difuzéru, vybírejte nejen podle designu, ale zejména podle objemu nádoby. Nejmenší tyčinkové aroma difuzéry s objemem nádobky do 100 ml se hodí pro provonění malých místností, například koupelen či toalet. Pro provonění ložnice či kuchyně jsou ideální difuzéry o objemu 250 ml. Do rozměrných obývacích pokojů, kanceláří či recepcí pak pořiďte difuzéry o objemu 500 ml a více.

Elektrické aroma difuzéry – trend moderního bydlení

Kromě klasických tyčinkových aroma difuzérů se na trhu stále častěji objevují moderní elektrické aroma difuzéry. Existují dva základní typy, a to vzduchové a ultrazvukové. Právě na srovnání těchto dvou typů se zaměříme v pokračování článku.

POKRAČOVÁNÍ TÉMATU:

VZDUCHOVÉ A ULTRAZVUKOVÉ AROMA DIFUZÉRY

Další související témata, o kterých jsme psali:

publikováno: 2. 4. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.