Aromalampa jako perfektní dárek pro zklidnění a relaxaci


aromalampy

Aromalampu znáte snad všichni. Dokonce ji možná i máte doma, jen jste na ni zapomněli a válí se na ni prach. Aromalampa je úžasná věc, která díky příjemné vůni dokáže navodit pohodovou atmosféru nebo oživit vzpomínky. Především v hektickém období uvolní aromalampa tělo i mysl a dopřeje vám skvělou relaxaci. A jaké vonné vosky do aromalampy jsou nejlepší a co vše aromalampa dokáže? To se dočtete na následujících řádcích.

Jak aromalampa funguje

Aromalampy jsou většinou keramické lampičky, které mají nahoře malou mističku. Do ní se naleje voda, přidá několik kapek esenciálního oleje a o nádhernou atmosféru je postaráno. Pod misku se vloží totiž zapálená čajová svíčka, která svým plamenem olej zahřeje a postupně uvolňuje do vzduchu příjemné aroma. Až budete aromalampu vybírat, poohlédněte se po takové, která má hlubší nádobku. Voda vám vydrží déle a vy ji nemusíte neustále doplňovat. Jednou nevýhodou totiž je, že se voda rychle odpařuje a vy její hladinu musíte stále hlídat, nebo si aromalampu poškodíte.

Eukalyptus nejen v aromaterapii

Aromalampa podporuje vaši dobrou náladu

Pokud jste v poslední době něčím podrážděni, nedokážete se uvolnit a máte v jednom kuse špatnou náladu, aromalampa pro vás může bát skvělým řešením. Vůně linoucí se z aromalampy totiž ovlivňuje vaši náladu, napomáhá k uvolnění, dokáže dokonce ulevit od nachlazení nebo posílit imunitu. Vždy totiž záleží, jakou vůni si vyberete, protože jen příjemná a dobře zvolená vůně vám dopomůže k té správně relaxaci.

Vonné vosky do aromalampy provoní celý pokoj vaši oblíbenou vůní až na 24 hodin.

Vonné vosky do aromalampy: jaké navodí příjemnou atmosféru

Kromě klasických vonných olejů můžete sehnat i vonný vosk do aromalampy. Výhodou vonného vosku do aromalampy je jeho velká výdrž. Když se díky čajové svíčce rozpustí, provoní pokoj až na 24 hodin. Některé vonné vosy vydrží dokonce mnohem déle. Vosk se nepokládá do vody a po té, co se rozpustí, jej můžete v klidu opět použít. Kombinovat můžete dokonce i několik vosků dohromady a navodit si tak vlastní vonnou kompozici dle vaší fantazie. A jaké vonné vosky do aromalampy navodí skvělou atmosféru?

  • Meduňka – pomáhá se dostatečně uvolnit, pomůže s nespavostí
  • Citrusy- aktivizují mysl
  • Rozmarýn- posílí vaši imunitu
  • Eukalyptus- uleví od nachlazení
  • Máta- osvěžuje a odbourává napětí
  • Levandule- uklidní a sníží podráždění
  • Jehličí borovice- dodá sebevědomí a energii

K dostání je však nepřeberné množství vůní. Obstarat si můžete i vánoční vůně, ovocné, květinové, lesní, některé vám mohou připomínat vůni léta nebo vánočního cukroví. Výhodou těchto vonných vosků je i to, že jej můžete využít i jinak, například dát si kousek do auta, skříně nebo do předsíně. Vonné vosky provoní prostor i bez toho, aniž byste je museli dávat do aromalampy. Jsou proto ideálním dárkem k narozeninám i Vánocům nebo k dalším příležitostem, protože relaxace není nikdy dost.

Od nachlazení neuleví jen aromavůně, ale i mnohé bylinky.

publikováno: 18. 12. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.