Barové židle jsou stylové a trendy


Kdo by někdy nesnil o tom, mít doma barovou židli? Je to prostě machrovinka.

Pokud vás už v kuchyni nebo jídelně omrzely klasické židle, můžete je vyměnit nebo doplnit barovými. V současné době, kdy jsou bary a ostrůvky přirozenou součástí interiérů, jsou barové židle prvkem, co odráží požadavky moderní doby a navíc si zachovává vysokou funkčnost a praktičnost.

Barové židle u pultu, ostrůvku nebo baru nápaditě rozšiřují možnosti, kam si lze doma sednout. A to se osvědčí nejen ve chvílích, kdy k vám přijde návštěva a vy dumáte nad tím, kam posadit hosty a kam sebe. I když je bar typicky budován v kuchyních nebo kuchyňských koutech, nemusí být jen v těchto místech. Můžete jím třeba přepažit obývací pokoj, nebo ho postavit na terase či v altánku. Fantazii se meze rozhodně nekladou. Výběr konkrétního typu by však měl jít vždy ruku v ruce s výběrem právě barových židlí. Pokud je i tak hodláte dokoupit později, rozhodujícím faktorem pohodlí je jejich výška. Nesmí být ani malé, ani vysoké.

Výška barové židle je nejdůležitější

O tom, jak se vám na takové židli bude sedět, rozhoduje tedy její výška. Tu je třeba vždycky volit podle toho, k jak vysokému baru nebo pultu barové židle přijdou. Obvykle se uvádí, že průměrná výška barové židle je 75 cm pro bary, jejichž deska je zhruba 95 až 100 cm od země. Samotný sedák by se pak měl nacházet o přibližně 25 cm níže než zmiňovaná deska.

bar

Barové židle a materiály

Co se týče rozdělení barových židlí podle materiálů, existuje spousta druhů. Většinou jde o kombinace dřeva nebo dřevotřísky s plastem, kovem či polstrovanými sedáky. Doménou poslední doby jsou celoplastové barové židle, které se však hodí spíše do utlramoderních interiérů, kde se těchto neotřelých možností využívá i u jiného nábytku. Klasikou je i v tomto případě samozřejmě dřevo, které dlouho vydrží, a je-li příhodně povrchově upraveno, hodí se téměř k jakémukoliv stylu. barr

Skloubit vzhled barových židlí a baru se zbytkem interiéru je základním předpokladem toho, že takto vytvořená místa zapadnou a nebudu působit rušivě.

V setu, nebo zvlášť?

Barové židle můžete zakoupit v celém setu a třeba i s barem (pultem), nebo si je můžete obstarat jednotlivě. Pokud však chcete zvolit řešení, které bude nadčasové, nepouštějte se do zbytečných experimentů týkajících se vzhledu tohoto nábytku. Volte raději střídmější a univerzální typ. Bar jako architektonický prvek poutá pozornost sám o sobě, a tak není potřeba tomu v běžné domácnosti ještě pomáhat volbou přílišně výrazného vzhledu.

barrrrr

Barové židle dokážou proměnit kuchyň nebo jídelnu v neobvykle řešenou místnost, kde je kladen důraz na pohodlí a méně tradiční možnosti, jak si vychutnat třeba šálek oblíbené kávy. Pokud si je budete chtít pořídit, nemusíte volit jen standardizované a katalogové typy, ale můžete si je nechat vyrobit i na míru.

publikováno: 17. 9. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.