Barvy, které opticky rozšíří malé místnosti


PALETA BAREV

S barvami v interiéru se dá opravdu kouzlit. Dokáží zahřát, uklidnit, zlepšit náladu, ale třeba i vyburcovat k výkonu. Barvy však umí také opticky rozšiřovat místnosti, proto jejich výběr při zařizování nového bytu či domu rozhodně nepodceňujte. Jak postupovat při výběru barevných odstínů, na co se zaměřit a co neopomenout? A jaké konkrétní barvy dokáží malou místnost nejvíce rozšířit?

ZPĚT NA TÉMA: JAK OPTICKY ROZŠÍŘIT MALOU MÍSTNOST

Rozšiřte prostor světlými barevnými odstíny

Malým místnostem nejvíce sluší světlé barevné odstíny. Rozhodně neplatí, že v malých bytech by se měla k výmalbě stěn používat jen bílá barva. Nebojte se sáhnout po teplých barvách, ale vždy volte světlé odstíny. Barva stěny by přitom měla být světlejší než odstín podlahy.

Je jen na vás, dáte-li přednost světle zelené, fialové, modré či žluté. Pracujte přitom s různými škálami stejné barvy. Pokud se rozhodnete svoji ložnici vymalovat dofialova, některé stěny vymalujte světlejšími, a jiné trochu sytějšími barvami.

PALETA BAREV

Máte nízký strop? Pak musí být světlý

Pokud máte ve svém bytě velmi nízký strop, neexperimentujte a rozhodně jej nemalujte tmavými odstíny barev. Ano, i strop můžete vymalovat barevně, ale vždy musí být výrazně světlejší než stěny i podlaha. Pokud se rozhodnete pro bílou klasiku, nic tím nepokazíte.

Barevné spektrum a jeho využití v designu

Dejte si pozor na vzory

V malých obývacích pokojích i ložnicích vynikne červená, zelená, žlutá, modrá i fialová. Vyhněte se však vzorům, které mají tendenci místnost naopak zužovat. Pokud byste chtěli mít v ložnici přece jen tapetu se vzory, jedinou vhodnou alternativou jsou svislé pruhy. To samé platí při výběru podlahových krytin, v malých místnostech vždy lépe vyniknou jednolité podlahy a koberce než ty vzorované.

publikováno: 18. 2. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.