Barvy podzimu a retro styl koupelny jsou opět v kurzu!


podzimní koupelna

Také patříte mezi milovníky podzimu a celý rok čekáte na to, až příroda obarví padající listí stromů? Přeneste pestré barevné tóny podzimu i do své koupelny a užijte si jedinečnou atmosféru, která vás alespoň na chvíli zbaví všedních starostí. Přírodní dekorace v kombinaci s retro stylem, který je stále populárnější, vykouzlí úsměv na tváři i v těch nejsychravějších dnech.

Vsaďte na podzimní dekorace

Ať už máte svou koupelnu zařízenou v jakémkoliv stylu, nádech podzimní atmosféry jí snadno dodáte doplněním přírodních dekorací – sušených květů, proutěných košíků či slaměných ozdob. Zajímavou přírodní dekorací jsou i kameny, které můžete najít při podzimní procházce, nebo si je zakoupíte ve specializovaných obchodech.

Prostor kolem umyvadla můžete dozdobit sklenicemi naplněnými skořápkami ořechů, kaštany či žaludy. Snažte se o kombinaci různých barev, které se pojí s podzimem. Oranžová, žlutá či světle hnědá do koupelny v podzimním stylu skvěle zapadnou.

Podzimní dekorace

Přírodní materiály do moderní koupelny patří

Přírodní materiály mají v moderních koupelnách své pevné místo a rozhodně se nevážou jen na období podzimu. Kromě dekorací se i celé koupelny navrhují s ohledem na využití přírodního stavebního materiálu.

Pokud plánujete rekonstrukci nebo stavbu nové koupelny, popřemýšlejte nad vhodným zakomponováním kamenných obkladů a dlažby. Na trhu jsou k sehnání i voděodolné dřevěné dlažby, které působí přirozeným a útulným dojmem a celkovou atmosféru podtrhnou jak na podzim, tak během dalších ročních období.

koupelna v retro stylu

Nezapomeňte na detaily a vhodnou kombinaci materiálů

V moderních koupelnách se mnohdy objevují bezvaničkové sprchové kouty s podlahovými žlaby. Nejčastěji se vyrábí v nerezovém provedení. Pokud byste však chtěli zachovat přírodní ráz celé koupelny, sáhněte po speciálních podlahových žlabech pro vložení dlažby.

V České republice je vyrábí společnost Alcaplast a vynikají velkou variabilitou. Do žlabu se snadno vloží kamenný obklad nebo obklad z voděodolného dřeva, takže bude celá podlaha v jednotném stylu včetně stavebních prvků pro odtok vody.

Retro styl se vrací do koupelen a s podzimem si notuje

Kombinace podzimních dekorací a přírodních stavebních prvků se skvěle doplňuje s retro stylem koupelen, který je v oblasti bytového designu stále oblíbenější. Útulná a nostalgická atmosféra i intimnost, kterou retro styl do koupelen vnáší, jsou žádané jak v tradičních, tak moderních koupelnách. Tento specifický styl se projevuje jak při komponování koupelnových dekorací (starožitných předmětů, obrazů, zrcadel), tak sanitární techniky a patinovaného nábytku.

Retro koupelna

S retro stylem se setkáte jak v koupelnách rodinných domů a bytů, tak komerčních prostorů. Na zvýšený zájem o retro styl reagují také výrobci sanitární techniky a koupelnového vybavení. Příkladem doplňků na vysoké technické i estetické úrovni je bronzový program, který zahrnuje rošty, sifony, ventily i mřížky v patinovém provedení.

Inspirujte se viktoriánským stylem

Pokud vás fascinují dobové koupelny z přelomu 19. a 20. století, hledejte inspiraci v honosném viktoriánském stylu. Bohaté ornamenty a dekorace můžete vhodně začlenit i do své koupelny. Do starožitné vany na zdobných nožkách pravděpodobně investovat nebudete, interiér však můžete zkrášlit velkými zrcadly ve zdobených rámech, umyvadlem ve tvaru lavoru či starožitným nábytkem. Je jen na vás, jak moc retro chcete při rekonstrukci či dekorování své koupelny být. 

Viktoriánský styl

Podzim je zkrátka nádherným pestrobarevným ročním obdobím, které v nás vyvolává různé pocity i vzpomínky. Podzimní dekorace, jemné oranžové či hnědé tóny, přírodní materiál a nádech doby minulé mají mnoho společného. Také proto jsou retro styl i využívání přírodních materiálů mezi bytovými designéry stále populárnější a zájem o ně roste právě na podzim.

publikováno: 10. 10. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.