Bazénové lemy jako nezbytná součást bazénů


6230813345_6a75f63ec6

Bazénové lemy zabraňují vnikání nečistot do vody a jsou součástí každého bazénu. V současnosti se dodávají v rozličných tvarech a nejrůznějších barevných variantách, takže sladit je s okolím není žádný problém. Díky vzhledu lemů dostane bazén zcela nový ráz.

Bazén sám o sobě je nejoblíbenější částí zahrady nebo dvorku v mnoha domácnostech. Postupem času se stal běžnou součástí života a v parných letních měsících si život bez něj dokáží lidé představit jen stěží. Aby bylo používání bazénu bezpečné a pohodlné, existuje řada doplňků, které mohou pobyt u bazénu zpříjemnit. Nezbytnou součástí jsou bazénové lemy, vhodným doplňkem pak odolná dlažba. Bazénové lemy zabrání nepořádku z okolí bazénu, aby se dostával do vody, a kvalitní dlažba zpříjemní už tak příjemné chvilky u vody. Kromě toho má však lem také estetickou hodnotu, kdy okolí bazénu bude vypadat velice elegantně.

Bazénové lemy: stop nepořádku

Bazénové lemy se vyrábí z různých materiálů (plastové bazénové lemy, hliníkové bazénové lemy atd.), všechny mají ale stejný účel: být odolné a zabránit vnikání nepořádku z okolí zapuštěného bazénu do vody. Jako druhý úkol pak mají zamezit zbytečnému vylévání vody. Všechny materiály by měly být stálé za všech podmínek, a to včetně barvy. Lemy jsou k dostání nejen v klasickém střízlivém provedení, vidět lze i extravagantnější kousky, které bazén oživí a stylizují jej třeba do starodávného vzhledu. Svůj účel splní jak u venkovních, tak také u vnitřních bazénů.

405920604_6f7020e828

Dlažba jako doplněk k bazénovým lemům

Ve stejném stylu, v jakém existují lemy, je vhodné pořídit i dlažbu. Samozřejmě to není nutností, ovšem bazén tak získá luxusnější vzhled a také k němu bude pohodlnější přístup. Bazénová a lemová dlažba je vyráběna tak, aby odolala i velké zátěži. Ty kvalitnější kousky neohrozí ani vytrvalý sluneční žár, který by je jinak zbavil výrazné barvy. Nehne s ní ani bazénová chemie, jež bývá mnohdy radikální, a nestane se, že by ji velké množství chloru vybělilo.

6231341412_7a87634804

Aby však byla lemová dlažba dlouho jako nová, je třeba náležitá péče, což znamená především úklid. Spadané listí ze stromů by dlažbě mohlo dodat nažloutlý nádech, proto je třeba často zametat. Před koupací sezonou se také hodí dlažbu včetně lemů ošetřit určenými přípravky. Při čištění bazénových lemů a dlažby vysokotlakovým zařízením nepřekračujte tlak 20 barů, předejdete tak případnému poškození.

Při výběru bazénových lemů a dlažby se soustřeďte hlavně na kvalitu materiálu, ale zaměřte se třeba i na to, jak moc je povrch protiskluzový, což ocení hlavně rodiče neposedných dětí. Bazénový lem nesmí chybět u žádného bazénu, pokud vám tedy schází, s jeho koupí neváhejte.

 

publikováno: 2. 7. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.