Bazénový vysavač je užitečný pomocník


Fotolia_22085345_XS

I když je teprve začátek května, venkovní teploty dosahují tropických hodnot. Spousta lidí tak rychle zprovozňuje bazén na zahradě, aby bylo možné využít toto vedro tím nejpříjemnějším způsobem, plaváním a dováděním ve vodě. Čím větší bazén je, tím náročnější bývá starost o něj. Pokud však patříte mezi ty, co si ji chtějí ulehčit, nabízí se vítaný pomocník – bazénový vysavač. Jak funguje a jaké druhy jsou na trhu k dostání?

Bazénový vysavač je velice důmyslný pomocník pro majitele nadzemních i zapuštěných bazénů. Je odborníky doporučován k bezproblémovému udržování dobrého stavu vody, která je tím nejdůležitějším aspektem příjemného koupání. Existují 3 základní typy:

  1. automatické bazénové vysavače
  2. poloautomatické bazénové vysavače
  3. mechanické bazénové vysavače

Jak bazénový vysavač funguje?

Vysavač má funkčně stejnou úlohu jako běžný typ, který znáte z domácnosti. Odstraňuje nečistoty, které se usazují na dně a stěnách bazénu a znehodnocují kvalitu vody. Jak už bylo napsáno v úvodu tohoto článku, liší se především tím, zda je přístroj schopen pracovat zcela sám a dá se naprogramovat, nebo potřebuje obsluhu.

  • Automatický bazénový vysavač

Tento typ bazénového vysavače je velice podobný v současné době oblíbeným robotickým zařízením, které taktéž obsahují programovatelnou řídící jednotku. Pracují s vlastním filtračním systémem. Je proto možné nastavit dobu, v níž má bazénový vysavač provádět úklid (či jakým způsobem, v jaké intenzitě). Hodí se spíše pro klasické větší zapuštěné bazény. Kvalitnější a dražší přístroje mohou navíc obsahovat dálkové ovládání.

6484606867_6a228658a2

  • Poloautomatický bazénový vysavač

Oproti prvně popisovanému vysavači se poloautomatický typ uplatní spíše v nadzemních bazénech. Je třeba ho připojit ke stávající filtraci, jejíž sílu sání využívá k pohybu po celém prostoru bazénu. Podobně jako automatický druh, i tento pracuje bez přítomnosti majitele.

  • Mechanický bazénový vysavač

2750812319_30419f1e4aPosledním bazénovým vysavačem, kterému se v tomto článku věnujeme, je plně mechanický typ. Ten je tedy nutné ručně ovládat. Nejdůležitější součástkou jsou sací hlavy, kterými je třeba pohybovat po bazénu, a to díky teleskopické tyči. Připojují se také k filtraci.

Některé bazénové vysavače jsou dodávány i s vozíkem, který je vhodný především pro pozemky, kde je třeba zařízení přenášet na větší vzdálenosti. Všechny typy v každém případě znatelně usnadňují celkovou péči o bazén, který je v udržovaném stavu mnohem odolnější vůči poškození a nezkracuje se zbytečně jeho životnost. Pokud jste ho ještě nepřipravili na novou sezónu, určitě si přečtěte článek „Správná příprava bazénu na sezónu je stejně důležitá jako zazimování“, kde se dozvíte nejdůležitější informace k tomuto tématu.

 

publikováno: 3. 5. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.