Betonový zahradní nábytek na dvůr i pergolu je stále oblíbenější


beton2

I když je betonový nábytek výsadou městských mobiliářů a parků, stále častěji se objevuje i v rodinných zahradách a posezeních. Betonový zahradní nábytek patří mezi trendy současnosti. Výrobci i designéři se v této dosud neprobádáné oblasti předhání a snaží se navrhnout co nejzajímavější nábytek, který bude skvěle vypadat a vynikne svými vlastnostmi. Jaké jsou výhody nábytku z betonu a proč přemýšlet o jeho pořízení?

Z parků do rodinných zahrad

Jednoduché lavičky a stoly z betonu se velmi často používají v parcích, veřejných zahradách i na náměstích. Proč tomu tak je? Beton je pevný, odolný, dlouho vydrží a nikdo ho jen tak neodnese. Současně se jedná o moderní materiál, který lze v rukou šikovného designéra upravit do poutavého a esteticky působivého tvaru. Z těchto důvodu je betonový zahradní nábytek stále oblíbenější i v rodinných zahradách a venkovních posezeních.

Pokud navštívíte hobby market nebo specializovaný obchod se zahradním nábytkem, na produkty z betonu bezpochyby narazíte. Rozhodně se nemusíte omezovat jen na lavičky a stoly, na trhu jsou k sehnání i menší stolky, odkládací pultíky i pestrý výběr květináčů. Pokud budete vybírat betonový zahradní nábytek, vždy myslete na to, aby seděl do celkového prostoru zahrady nebo posezení. Beton totiž může v některých případech působit až moc výrazně a masivně a do jemněji laděných zahrad se nehodí. Beton vaši zahradu může ozvláštnit, ale neměl by se stát tím hlavním objektem.

Betonový zahradní nábytek

Lavička ze dřeva a betonu nemusí být jen v parcích a zahradách.

Kombinace různých materiálů je lákavá a působivá

Výrobci zahradního nábytku se stále častěji přiklání ke kombinaci různých materiálů. Často sáhnou právě po betonu, který bravurně zkombinují se dřevem, kamenem nebo kovem. Kombinace různých materiálů působí zajímavě, beton je navíc neutrálním materiálem, který na sebe příliš neupozorňuje a dobře se tak doplňuje s různými materiály.

Betonový zahradní nábytek a jeho výhody

Možná si říkáte, proč je betonový zahradní nábytek stále oblíbenější. Důvodů je celá řada. Obecně lze říci, že jde o ideální kombinaci vkusného designu s praktickým užíváním. Mezi hlavní výhody patří například:

  • Mnohaletá životnost a barevná stálost

  • Jednoduchá údržba a možnost mytí pod vysokým tlakem

  • Perfektní stabilita

  • Odolnost vůči dešti a silnému větru

  • Moderní materiál, který se dobře kombinuje s dalšími zahradními prvky 

Kdy na betonový zahradní nábytek raději zapomenout

Zahradní lavička

Betonový zahradní nábytek se ale nehodí do všech zahrad. Pokud je pro vás důležitá flexibilita a jednoduchá manipulace, na nábytek z betonu raději zapomeňte. Jakmile betonový zahradní nábytek usadíte, na svém místě už zůstane. Beton je těžký, takže není určený pro časté přesuny.

Proto se hodí spíše do rozsáhlejších zahrad a velkých přístřešků a pergol. Existuje i menší nábytek z betonu, i u něj však platí, že by se měl přesouvat jen minimálně. Při pořízení tohoto typu vybavení počítejte také s vyššími pořizovacími náklady, které se však vzhledem k mnohaleté životnosti vyplatí.

Betonový zahradní nábytek zkrátka není pro každého. Pokud ale jeho výběr dobře promyslíte a zohledníte s konkrétním typem a velikostí zahrady, stane se perfektním moderním doplňkem, který vynikne skvělými vlastnostmi.

publikováno: 12. 4. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.