Bez koupelnové předložky se koupelna neobejde


Bez koupelnové předložky se koupelna neobejde

Koupelnové předložky jsou mnohdy opomíjenou součástí koupelny, i když se přímo podílejí na výsledném pocitu z využívání této nezbytné místnosti. Zvyšují míru komfortu a pohodlí, protože umožňují cítit se dobře i po opuštění sprchy či vany. Je totiž rozhodně příjemnější stoupnout bosou nohou na měkký a hřejivý povrch koupelnové předložky než na chladnou podlahu.

Využití nachází koupelnové předložky i v případě, že je v místnosti instalováno podlahové vytápění, které dokáže zbavit podlahu nepříjemného chladu. Koupelnové předložky se totiž podílí i na míře bezpečnosti v koupelně, kde nastává hromada okamžiků, které by mohly vést k neštěstí. Stačí chvilka zaváhání, uklouznutí a neštěstí je na světě.

Koupelnové předložky – funkční doplněk

Je jasné, že skrze koupelnové předložky je možno interiér zútulnit, a to právě i z hlediska designu. Koupelnové předložky se totiž nabízejí v pestré škále barev, tvarů, materiálů i vzorů, aby bylo možno vybrat takový styl koupelnové předložky, který bude korespondovat se vzhledem celé místnosti. Je proto možné volit sytější a nápadnější koupelnové předložky do prostorů, které jsou poněkud obyčejné a naopak – koupelnové předložky jemnějších a pastelových odstínů zas skvěle doplní koupelnu, kde převládají například obklady výrazných barev.

Protiskluzová úprava je u koupelnové předložky důležitá

Někteří možná u výběru koupelnové předložky nebudou dvakrát přemýšlet a zvolí víceméně první, na jakou v obchodě narazí. Obecně se však doporučuje výběr koupelnové předložky rozhodně nepodceňovat a zaměřit se na tři stěžejní parametry, a to:

  • jakou má předložka protiskluzovou úpravu
  • zda je příjemná na dotyk
  • jak se bude udržovat

Protiskluzová úprava je u koupelnové předložky velmi důležitá. Bývá řešena v podobě pogumování či příměsí latexu na rubové straně. Což pomáhá tomu, že předložka neklouže a nijak se neposunuje z místa, kam ji uložíte. O tom, že výběr koupelnové předložky by měl být veden i na základě toho, jak je příjemná na dotyk, nemá snad ani cenu diskutovat. Někdo upřednostňuje delší vlas, jinému postačí kratší, který si ale zachová svou měkkost i po delší době. A tak se v prodejně při nákupu ptejte, zda je materiál koupelnové předložky takový, co si zachová své unikátní vlastnosti i po delší době.

Některé koupelnové předložky mají tendence tvrdnout a hrubnout. V neposlední řadě je tu samozřejmě i otázka údržby, která přímo souvisí s použitým materiálem a také – s prevencí. Určitě je lepší, nenechávat předložku po koupeli na svém místě, ale někam ji zavěsit nebo přehodit přes okraj vany či zástěny sprchového koutu, aby mohla proschnout.

Koupelnové předložky je možné zakoupit i v sadě, která obsahuje předložku i k umyvadlu, případně k toaletě nebo jen tak k položení volně do prostoru. Je na uvážení každého, zda investuje do nákupu koupelnové předložky v jednotlivém provedení, nebo upřednostní právě zmiňovanou sadu. V obou případech je ale nutné pamatovat na to, že dobře vybrané koupelnové předložky musí být nejen pěkné, ale také funkční a příjemné.

 

publikováno: 30. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.