Bidetová sprška – jak ji nainstalovat a proč zvážit pořízení bidetu


bidet

Po použití toaletního papíru zůstávají na kůži nečistoty a škodlivé mikroorganismy. Pro zvýšení hygienického standardu a pocitu čistoty se stále častěji používají bidety, které vše nežádoucí odstraní a pomohou i při různých zdravotních problémech. Máte malou koupelnu či toaletu, a tak jste pořízení bidetu rovnou zavrhli? Ideální alternativou je bidetová sprška, která se jednoduše nainstaluje na standardní vodovodní rozvody a klasický bidet plnohodnotně nahradí.

Mytí intimních partií je stejně důležité jako mytí rukou

Zatímco si ruce pečlivě myjeme několikrát denně, na čistotu intimních partií často zapomínáme. Užívání bidetu či bidetové spršky není bohužel v našich končinách standardní záležitostí, přesto je však pro zdraví i pocit čistoty naprosto zásadní. Čištění toaletním papírem je z hygienického hlediska nedostatečné. Po jeho použití zůstávají na kůži nečistoty a mikroorganismy, které mohou způsobit zdravotní problémy.

Využívání bidetu nebo spršky je důležité především pro osoby, které trpí na problémy s hemeroidy, neméně významné jsou pro intimní hygienu žen. Díky jednoduché manipulaci jsou oblíbené také mezi seniory, hendikepovanými či těhotnými ženami. Díky kvalitnímu čištění intimních partií je bidet vhodný pro každého, kdo dbá na osobní hygienu a zdraví.

Bidetová sprška – plnohodnotná alternativa bidetu

Máte v koupelně či na toaletě málo prostoru, díky čemuž si nemůžete dovolit instalaci klasického bidetu? Odborníci doporučují jako alternativní řešení instalaci bidetové spršky. Máte-li dostatečně velkou koupelnu, pořiďte klasický bidet a namontujte jej s využitím montážního bidetového rámu. V opačném případě si pořiďte bidetovou spršku, která se montuje na standardní vodovodní rozvod.

 

Jak nainstalovat bidetovou spršku

Na trhu jsou k sehnání dva základní typy bidetových spršek – pro jednu vodu (studenou či předmíchanou) a pro teplou i studenou vodu. Druhý typ je pohodlnější a umožňuje snadnou regulaci teploty vody.

Při instalaci bidetové spršky vypněte uzávěr vody a řiďte se návodem, který je součástí balení. Jednotlivé bidetové spršky se liší svou konstrukcí, takže může být i postup instalace rozdílný. Veškeré díly řádně utahujte, čímž zabráníte riziku úniku vody. Nezapomeňte na montáž kvalitního těsnění.

Používejte pojistný ventil

Doporučujeme instalovat bidetovou spršku na vodovodní přívod s rohovým pojistným ventilem, který po každém použití utahujte. Pokud to neuděláte, bude docházet k neustálému tlaku, který opotřebuje mechanické části spršky a snižuje její životnost.

Chcete-li mít jistotu odborné instalace sanitární techniky, povolejte na pomoc instalatéra. Ten vám pomůže i s výběrem bidetové spršky. Inspiraci hledejte u předního výrobce sanitární techniky Alcaplast, který se dlouhodobě zabývá výrobou techniky pro koupelny i toalety.

 

publikováno: 8. 9. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.