G+

 

 

Co zohlednit při výběru plechové garáže?


4192334719_09e39b6a9f

Stále oblíbenější a žádanější plechové garáže nemusí primárně sloužit jen k zaparkování vozu nebo uschování zahradního nářadí, nahradí i dílnu nebo menší sklad sezónních či nepotřebných věcí, které sice nevyužíváte, ale i tak se jich nechcete zbavovat. Ať už se pro pořízení plechové garáže rozhodnete z jakéhokoliv důvodu, měli byste při výběru myslet na několik základních parametrů, které v konečném důsledku ovlivní to, zda bude takové řešení efektivní a nezruinuje váš rozpočet. A těmi se zabývá dnešní článek.

Od plechové garáže se očekává především funkčnost a jednoduchá montáž. Lze ji tak postavit téměř kdekoliv u domu nebo na pozemku, což je oproti zděné variantě jedna z nejdůležitějších výhod. Na trhu jsou k dostání v rozmanitých rozměrech i tvarech, i když těm jasně vévodí klasický obdélníkový půdorys.  

Rozměry, materiál a konstrukce plechové garáže

Velikost garáže je základním parametrem, od něhož se pak odvíjí vybavenost dalšími prvky (okna, vrata, větrání, okapy apod). Rozmýšlejte dopředu, a pokud víte, že v garáži budete uskladňovat i další věci, ne jen parkovat auto či auta, vybírejte podle toho. Mimo účelu využití pamatujte také na charakter prostředí, kde chcete garáž umístit. Dbejte na snadný přístup do ní a pozornost věnujte i okolí. Nebude garáž zvolených rozměrů příliš zasahovat do domu, do příjezdové cesty? Takové otázky si musíte zodpovědět.

4192400339_597d02b163

Poté přejděte k porovnání konstrukce a materiálu. Konstrukce musí být stabilní a odolná, stěny se vyrábí z pozinkované oceli, dostatečnou kvalitu zajistí tloušťka ocelového profilu (pohybuje se okolo 0,7 mm). Ze stejného materiálu bývá vyrobena i střecha, ať už je rovná nebo sedlová. Některé společnosti nabízí i speciální povrchové úpravy, které dokážou imitovat vzhled klasických střešních tašek. U střechy se zajímejte také o její nosnost, kterou v zimě může prověřovat sníh.

Vrata plechové garáže musí být kvalitní

Garážová vrata ovlivňují nejen praktičnost, ale také bezpečnost. Podílí se na ochraně majetku uvnitř garáže. Chcete-li se o nich dozvědět vše podstatné, přečtěte si článek ZDE. U plechové garáže mohou být výklopná i dvoukřídlá, dobrým doporučením je vyžadovat i personální dveře v případě, kdy vám bude plechová garáž sloužit třeba i jako sklad na nářadí či sportovní vybavení.

2669589389_90f2d6d81a

U plechové garáže se zajímejte také o to, jakým způsobem se udržuje. Budete tak mít představu o případných provozních nákladech. I když jsou kvalitní plechové garáže ošetřeny proti korozi již z výroby, někdy stačí i malý škrábanec, ze kterého se následně rozvine plošné korodování.

 

publikováno: 28. 6. 2012
přečteno: 1285×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...