Co zohlednit při výběru plechové garáže?


4192334719_09e39b6a9f

Stále oblíbenější a žádanější plechové garáže nemusí primárně sloužit jen k zaparkování vozu nebo uschování zahradního nářadí, nahradí i dílnu nebo menší sklad sezónních či nepotřebných věcí, které sice nevyužíváte, ale i tak se jich nechcete zbavovat. Ať už se pro pořízení plechové garáže rozhodnete z jakéhokoliv důvodu, měli byste při výběru myslet na několik základních parametrů, které v konečném důsledku ovlivní to, zda bude takové řešení efektivní a nezruinuje váš rozpočet. A těmi se zabývá dnešní článek.

Od plechové garáže se očekává především funkčnost a jednoduchá montáž. Lze ji tak postavit téměř kdekoliv u domu nebo na pozemku, což je oproti zděné variantě jedna z nejdůležitějších výhod. Na trhu jsou k dostání v rozmanitých rozměrech i tvarech, i když těm jasně vévodí klasický obdélníkový půdorys.  

Rozměry, materiál a konstrukce plechové garáže

Velikost garáže je základním parametrem, od něhož se pak odvíjí vybavenost dalšími prvky (okna, vrata, větrání, okapy apod). Rozmýšlejte dopředu, a pokud víte, že v garáži budete uskladňovat i další věci, ne jen parkovat auto či auta, vybírejte podle toho. Mimo účelu využití pamatujte také na charakter prostředí, kde chcete garáž umístit. Dbejte na snadný přístup do ní a pozornost věnujte i okolí. Nebude garáž zvolených rozměrů příliš zasahovat do domu, do příjezdové cesty? Takové otázky si musíte zodpovědět.

4192400339_597d02b163

Poté přejděte k porovnání konstrukce a materiálu. Konstrukce musí být stabilní a odolná, stěny se vyrábí z pozinkované oceli, dostatečnou kvalitu zajistí tloušťka ocelového profilu (pohybuje se okolo 0,7 mm). Ze stejného materiálu bývá vyrobena i střecha, ať už je rovná nebo sedlová. Některé společnosti nabízí i speciální povrchové úpravy, které dokážou imitovat vzhled klasických střešních tašek. U střechy se zajímejte také o její nosnost, kterou v zimě může prověřovat sníh.

Vrata plechové garáže musí být kvalitní

Garážová vrata ovlivňují nejen praktičnost, ale také bezpečnost. Podílí se na ochraně majetku uvnitř garáže. Chcete-li se o nich dozvědět vše podstatné, přečtěte si článek ZDE. U plechové garáže mohou být výklopná i dvoukřídlá, dobrým doporučením je vyžadovat i personální dveře v případě, kdy vám bude plechová garáž sloužit třeba i jako sklad na nářadí či sportovní vybavení.

2669589389_90f2d6d81a

U plechové garáže se zajímejte také o to, jakým způsobem se udržuje. Budete tak mít představu o případných provozních nákladech. I když jsou kvalitní plechové garáže ošetřeny proti korozi již z výroby, někdy stačí i malý škrábanec, ze kterého se následně rozvine plošné korodování.

 

publikováno: 28. 6. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.