Dávkovač mýdla – praktický a originální doplněk koupelny


Dávkovač mýdla – praktický a originální doplněk koupelny

Koupelnové doplňky by se daly rozlišit mimo jiné i podle toho, jak moc jsou v koupelně potřebné. Mezi takové, bez nichž se málokdo obejde, jistě patří i dávkovač mýdla, který odstraňuje problém se zapatlanými držáky a nádobkami na tuhá mýdla, které je nutné velmi často čistit. Jaký dávkovač mýdla můžete do koupelny v dnešní době pořídit?

Tekuté mýdlo je ve všech ohledech hygieničtější alternativou klasického tuhého, které musí při použití brát do rukou každý, kdo ho potřebuje. Moderní dávkovač mýdla může být i bezdotykový, a tak se zcela omezí možnost vzájemného předávání bakterií. Obecně je možné vybírat dávkovač mýdla podle různých kritérií, od požadované velikosti nádoby až k barevnému provedení nebo materiálu, z něhož je konkrétní dávkovač mýdla vyroben. V neposlední řadě sehrává důležitou roli i konstrukce, která ovlivňuje to, zda se dávkovač mýdla dá volně postavit nebo připevnit na stěnu.

Oblíbený je dávkovač mýdla z plastu

Co se týče materiálu, z tohoto hlediska jsou velmi populární plastové kousky, a to volně stojící (s přítlačným pístem) i takové, které se instalují na stěnu – obvykle pomocí speciálních lepek nebo šroubů, jestliže to obkladový materiál dovoluje. Plastový dávkovač mýdla také patří k nejlevnějším variantám. Neobvyklý není ani keramický dávkovač mýdla, který skvěle doplňuje vzhled obkladů. Moderní jsou i kombinace keramiky s exotickými dřevinami, speciálně upravenými pro provoz ve vlhkém prostředí. Zapomenout se nesmí ani na nerezová provedení, která naplňují představu minimalistického stylu plného elegance a jednoduchosti, ve které je, jak se říká, síla. Pro menší koupelny, kde je jakýkoliv ušetřený centimetr vítaný, je vhodné vybírat dávkovač mýdla nástěnný s tlačítkem, čímž plocha umyvadla nebo skříňky zůstane volná s možností využít ji pro jiné účely.

Bezdotykový dávkovač mýdla – zajímavá novinka

Horkou novinkou, co se pomalu v tuzemských koupelnách zabydluje, je bezdotykový dávkovač mýdla, jehož hlavní přednost spočívá v tom, že pro uvolnění mýdla není nutné se nádoby dotknout. Princip fungování spočívá v infračerveném senzoru, který jen na dávkovači umístěn a který automaticky rozpozná, kdy se pod vyústěním objeví dlaň čekající na dávku mýdla. Pracuje tedy obdobně jako vodovodní baterie nebo vysoušeče rukou v nákupních centrech. Stejně jako tradiční podoba dávkovače, i tento moderní typ může být vyroben z různých materiálů, jimž vévodí plast a nerez. O chod se starají klasické baterie, u nichž se výdrž liší podle typu strojku a samozřejmě četnosti používání.

Dávkovač mýdla je určitě vhodné vybírat podle celkového stylu koupelny, aby interiér doplnil a ne zkazil. Do koupelny, v níž převládá čistě bílá keramika kombinovaná například s dřevem, určitě nepatří barevné plastové kousky a naopak – koupelna vyvedená v originálním stylu, kde velkou roli hrají barvy, potřebuje dávkovač mýdla stejného ražení. Pokud na tyto faktory nezapomenete, pak dávkovač mýdla bude plnit účel a navíc do interiéru skvěle zapadne.

 

Zajímavé tipy:

  • dávkovač mýdla využijete i v kuchyni pro prostředek na nádobí
  • dávkovač mýdla je možné zapustit do skříňky pod umyvadlem
  • vhodné je vybírat celé koupelnové sady (dávkovač, držáky na ručníky, držáky na zubní kartáčky, nádobky na koupelnovou sůl apod.) kvůli jednotnému designu doplňků
  • je možné pořídit dávkovač mýdla i ve velmi atypických tvarech

 

 

publikováno: 3. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.