Děti chtějí kreslit na zeď? Pořiďte si speciální tabulové nebo omyvatelné nátěry


barva na stěnu2

Děti rády malují na zeď. Tak to je a musíme se s tím smířit. Pokud nás dítko překvapí malůvkou na zdi, máme dvě možnosti. Buď na něj budeme křičet a vysvětlovat mu, že na stěny se přeci nekreslí, nebo stěny upravíme tak, aby se na ně dalo malovat bez větší újmy. Trh nabízí nepřeberné možnosti, jak umožnit dětem čmárání po zdech. Připravili jsme pro vás výběr několika možných variant.

Nejlevnější řešení – papírová tapeta

Chcete dětem vyhradit prostor na zdi, ve kterém mohou bez obav tvořit, ale jste limitování finančními možnostmi? Nejekonomičtějším řešením je pořízení velké papírové tapety, kterou snadno nalepíte na zeď. Děti na ni mohou čmárat a kreslit dle libosti. Papírové tapety jsou poměrně pevné, a tak se jen tak neprotrhnou. Pro kreslení obyčejnou ostrou tužkou ale stavěné nejsou. Jakmile děti celou plochu polepí, jednoduše vyměníte papírovou tapetu za novou.

Omyvatelné nátěry

Už delší dobu se na trhu objevují speciální interiérové nátěry, které jsou voděodolné a omyvatelné. Nejsou primárně určeny pro malování na zeď, pokud ale k počmárání fixou nebo pastelkami přece jen dojde, malůvky snadno odstraníte vlhkým hadrem. Cena omyvatelných nátěrů je samozřejmě vyšší než cena obyčejných interiérových barev, vynikají však přilnavostí a životností. Omyvatelné nátěry oceníte nejen v dětských pokojích, ale také v jídelnách nebo kolem kuchyňských koutů.

Čtěte také: omyvatelná barva na stěnu se snadno udržuje

Tabulová barva na stěnu

Tvořivé děti budou z tabulové barvy na stěnu nadšení! Dříve se tabulové barvy používaly jen na klasické nástěnné tabule, dnes seženete i speciální vodou ředitelné typy určené pro aplikaci na stěnu. Kromě klasické černé nebo tmavě zelené barvy seženete tabulové nátěry i v růžových, červených nebo modrých odstínech. Děti pak mohou bez obav kreslit po zdi křídami a upravit si dětský pokoj podle svých představ. Kreslení na stěnu křídami si rychle oblíbí nejen děti, ale i jejich rodiče.

Magnetická barva

Mezi speciální typy interiérových nátěrů patří magnetická barva, která obsahuje přídavek železného magnetitu. Po aplikaci barvy na stěnu v obývacím pokoji, kuchyni, dětském pokoji nebo jiné místnosti se plocha začne chovat jako kovová deska. Na stěně budou držet magnety, a tak si děti plochu vyzdobí obrázky, plakáty nebo fotkami i bez lepení nebo použití připínáčků. Magnetickou barvu můžete aplikovat i na strop. Na základní nátěr s železnou příměsí můžete aplikovat i nástěnnou malbu nebo výše zmíněnou barvu tabulovou. Stěna se stane multifunkční a využitelná jak pro malování křídou, tak připevňování magnetů.

Další možnosti – flipchart desky, samolepicí fólie i klasické tabule

Pokud se vám nechce speciálně upravovat povrch stěn, pořiďte dětem tabule, na které mohou bez obav kreslit. Na trhu jsou dostupné klasické tabule i flipchart desky pro kreslení fixami, a to v mnoha velikostech. Oblíbenou variantou jsou samolepicí fólie, které snadno připevníte na zeď, postel, lednici nebo jakýkoliv jiný rovný povrch.

Děti jsou tvořivé a musí mít dobré zázemí pro rozvoj své kreativity. Je jen na vás, pro jaké řešení se nakonec rozhodnete!

publikováno: 14. 11. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.