Do velké koupelny patří volně stojící vana


Volně stojící vana je krásná, ale pro mnohé nedostupná. Trend malých koupelen má své důvody a není v dohlednu, aby se to změnilo. Kdo však tu možnost a prostředky má, neměl by váhat.

Dostatek prostoru v koupelně vybízí k netradičním řešením. Jedním takovým je i vana v prostoru, neomezovaná zdmi a těsnící se mezi skříňkami. Volně stojící vana na nožkách nebo zapuštěná do země potřebuje prostor minimálně ze tří stran, aby patřičně vynikla a nabídla tak vše, co se s ní pojí. Nebojte se kouzla dávných časů v moderním pojetí.

 


Malé koupelny jsou evergreenem českých staveb a nemění se to ani u nově projektovaných. Přesto dostatek prostoru pro relax a odpočinek patří mezi nejčastější přání spojená s bydlením.

Klasická řešení v koupelnách

V malé koupelně příliš prostoru pro manévry není, proto se nejčastěji volí vany obvyklého tvarů a spíše menších rozměrů. Rohové vany jsou považovány za luxus a mnohdy kolem nich není ani příliš prostoru. Proto se volně stojící vany považují za něco neobvyklého, na co jen tak nenarazíte. A možná to má ještě jeden důvod – cenu. Ta se rozhodně nepohybuje v nízkých částkách a proto se od takového řešení raději ustoupí.

Netypické tvary i materiály

Vany určené do prostoru najdete v běžných, obyčejných tvarech, vyrobených z akrylátu nebo smaltu. To jsou ta nejlevnější řešení. Pak jsou zde ale oslňující designérské kousky i nádoby z luxusních materiálů, jenž připomínají spíše zámecké vybavení, než potřebu pro každodenní použití.

  • Vany na podstavci: vany s nožkami můžete zakoupit rovnou pohromadě, případně si podstavec vybrat dle vkusu. Hodí se spíše nižší, než vyšší, aby se do vany pohodlně vstupovalo. Vše je potřeba řešit současně s rekonstrukcí nebo stavbou, aby se vhodně vytvořila přípojka na vodu a odpad.
  • Litinové vany: v nejstarších dobách byla právě litina materiálem určeným pro výrobu van. Dnes se její obliba vrací, a trendem je právě u solitérních van. Neprodukuje tolik hluku při napouštění vody, která v ní také vydrží déle teplá.
  • Kamenné vany: luxusními kousky v nabídkách jsou vany z kamene různých odstínů. Kdo si ale může dovolit mramor...
    Vana v prostoru působí luxusně a navozuje pocit pohody. Dojem je pro relaxaci důležitý, což bývá hlavním důvodem, proč do tak nákladné záležitosti nvetsovat.

 

  • Barvy: sáhnout po jistotě v podobě bílé barvy, nebo vpustit do koupelny barvy? Místnost ozvláštní a vdechnou jí svěží atmosféru.
  • Rozměry: jelikož jsou samy o sobě drahé, nejčastějším provedením je klasická délka 180 cm. Rozměry se pak liší tvarem, většinou se však setkáte s oválnými.

Výhody volně stojící vany

Proč vůbec investovat tolik finančních prostředků do koupelny? Je potřeba říci, že praktické výhody volně stojící vana nemá, právě naopak. Velký prostor znamená delší dobu pro úklid a více nepořádku. Avšak dopřejete si díky ní trochu luxusu každý den. Pocit, že vás nic neomezuje a můžete volně odpočívat rozhodně není k zahození.

Prostor ve velkých koupelnách je třeba rozčlenit, proto se nebojte využít stupínky a pódia. Volně stojící vana na vyvášeném prostoru bude působit ještě lépe!

publikováno: 19. 9. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.