Domácí pracovna zařízená podle Feng Shui je inspirativním zázemím


Fotolia_9847800_XS

Spousta lidí pracuje v dnešní době z domova, a tak se snaží vytvořit si v obydlí prostor, kde se budou moci plně koncentrovat. I proto je domácí pracovna velkým tématem při zařizování domácnosti. Inspirací může být i učení Feng Shui, které svými zásadami pomáhá uspořádat jednotlivé prvky vybavení tak, aby vznikl harmonický celek, ve kterém bude příjemně.

V článku o domácí pracovně jste se mohli dočíst o základních doporučeních, která se vyplatí následovat při zařizování. Zásady Feng Shui pomohou zbavit se v této místnosti negativních energií, které jsou celkově v obydlí nežádoucí. Pokud se chcete o Feng Shui dozvědět více, přečtěte si tento článek, kde jsou nachystány všechny podstatné informace vztahující se k tomuto učení.

Cílem Feng Shui bydlení je dosáhnutí rovnováhy

Tak jako v celém obydlí, které se budete snažit zařídit dle zásad Feng Shui, i v pracovně platí, že základem harmonického prostředí je rovnováha. O její zachování se starají nejen barvy (nesmí být příliš syté, oblíbené jsou přírodní tóny), ale také nábytek, jehož nesmí být přespříliš, a dostatek světla. I když by měla být domácí pracovna svým způsobem pohodlná, neznamená to, že by měla navozovat relaxační náladu. I proto je kladen velký důraz na to, aby byla výrazně oddělena od zbytku domu nebo bytu, především od ložnice nebo obývacího pokoje. V ideálním případě je co nejblíže vchodovým dveřím, nebo má svůj vlastní vstup. Feng Shui také příliš nefandí vytváření pracovního koutu v rámci jiné místnosti, i když je takové řešení z důvodů nedostatečného prostoru často neměnitelné. V žádném případě se také nesmí domácí pracovna stát odkladním místem, protože třeba není tolik využívána. S tím souvisí i další požadavek na kancelář dle Feng Shui.

3640107485_967e3767b9

V pracovně musí být pořádek

Bez pořádku a organizovaně utříděných prvků neexistuje Feng Shui bydlení. V pracovně proto nesmí být žádné nadbytečné věci, které odvádí pozornost nebo nemají pro efektivitu práce žádný význam. Zásuvky, stůl, skříňky a komody, všechen nábytek by měl být vždy uklizen, protože chaos brání proudění pozitivní energie.

Kam a jak umístit stůl s židlí?

Základním a nejdůležitějším kouskem nábytku je v pracovně kvalitní, stabilní a dostatečně velký stůl. Ten by měl být podle Feng Shui umístěn tak, abyste u něj neseděli zády ke dveřím. Je také vhodné mít po levé ruce okno. 2446794644_01f1266866Pokud si na zeď, co máte za zády, pověsíte obraz s motivem vody, pak znatelně podpoříte působení pozitivní energie. To, jakým směrem budete sedět, má také svůj význam. Jižní strana je větší podporou pro logické a strategické myšlení, jihozápadní naopak pro praktické. Na západní straně předpokládá Feng Shui lepší vliv na lidi, kteří pracují s financemi a severozápad podpoří manažerské schopnosti a dovednosti.

Domácí pracovna by měla být místností, která vás aktivizuje k pracovním činnostem. Snažte se proto při jejím zařizování vyvarovat umisťování věcí, které by tento záměr narušily. Budete-li se řídit učením Feng Shui, pak s velkou pravděpodobností vytvoříte pracovnu, ve které budete dosahovat požadovaných výsledků a úspěchů.

 

publikováno: 5. 4. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.