Dveřní kování a kliky na dveře musí reprezentovat!


kování_1

Dveřní kování jako šperk? A proč ne! Je jen na vás, zda zvolíte originální kování, které stylově zapadne do rustikálního interiéru, nebo šmrncovní dveřní kování s puncem luxusu.

Co by byly dveře bez kliky, respektive dveřního kování? A věřili byste, že i dveřní kování se může stát v interiéru skutečným šperkem, klenotem, který upoutá pozornost? Není to pouze funkční prvek, něco, bez čeho by dveře nešli zavírat a otevírat. I když to samozřejmě také. My ale hledáme dveřní kování, které dodá dveřím a celému interiéru šmrnc, kování, které nenajdete všude, zkrátka kování, které bude reprezentovat vás i váš interiér.

Dveřní kování musí tvořit s interiérem harmonický celek

V první řadě je třeba pamatovat na to, že dveře a klika netvoří izolovanou jednotku, patří do celého interiéru a měli by s ním také designově korespondovat. Nehledejte extravagantní designovku, která bude zcela „mimo", pokud váš interiér takto zařízený není. Místo toho se poohlédněte po dveřním kování, které vkusně doplní celek. Pro ilustraci - pokud vybíráte dveřní kování s kovovým vzhledem a v interiéru se nachází také kovové prvky, může kování s těmito prvky ladit, a to jak vybraným odstínem kovu, tak i povrchovou úpravou – může být matné, lesklé, texturované. Pokud je interiér vašeho domu či bytu minimalisticky zařízený dle posledních trendů a dominují v něm rovné linie, vysoký lesk a hranaté tvary, řiďte se těmito vodítky i při výběru dveřního kování. Samozřejmě že s neutrálním běžným dveřním kováním neuděláte chybu, také ale neohromíte – a my hledáme něco, co nadchne!

kování_2

Rustikální kování zapadne do starožitně zařízeného interiéru

Pokud si potrpíte na rustikální styl a je podle toho zařízen i váš dům, mělo by se to odrážet i na dveřním kování. V starožitně zařízeném interiéru by mohla moderní klika působit nemístně, stejně jako by nevhodně vypadala starobyle vyhlížející klika v interiéru moderním. Rustikální klika na dveře může být v provedení mosazném, bronzovém, antracitovém, může být patinované, nabídka je zkrátka velmi široká. Velmi zajímavé je i rustikální dveřní kování s porcelánovým madélkem. U rustikálního kování je ale více než u běžného neutrálního dveřního kování nutné, aby se svým okolím vytvářelo harmonický celek. Jeho odstín by se měl v interiéru ještě zopakovat, právě například na dalších starožitných prvcích.

Luxusní kování dodá vašemu interiéru punc luxusu

Pokud nejste zrovna příznivcem starodávného stylu, nezoufejte. Dveřní kování může být i skutečná moderní designovka s puncem luxusu pocházející od skutečných designérů. U těchto klik na dveře navíc rozhodně neplatí, že není všechno zlato, co se třpytí. Luxusní dveřní kliky jsou nejen krásné a elegantní, ale vynikají i perfektními užitnými vlastnostmi a rozhodně něco vydrží. Moderním dveřním kováním vévodí jednoduché tvary, čisté rovné linie.

Klika MT

Klika MT

Hitem jsou kování hranatá, kdy má rozeta tvar čtverce. Skutečnou lahůdkou pro náročné je dveřní kování Cartier osázené zirkony. S tímto i jiným moderním kováním rozhodně vystoupíte z řady. Dveřní kování s luxusní povrchovou úpravou a v atypických barevných odstínech rozhodně nenajdete na každých dveřích. Své místo najdou ve stylově zařízených domech a bytech, luxusních hotelích i v prostorách firem a kanceláří, které chtějí na své zákazníky a obchodní partnery zapůsobit. Jsou vskutku reprezentativní.

Výrobci dveřního kování dobře ví, že i na detailech záleží. Věřte, že tyto zdánlivé drobnosti neujdou ani pozornosti kdejaké návštěvy. Stylové dveřní kování udělá s vaším interiérem divy! Udělejte si radost a hýčkejte se posledními trendy moderního interiérového designu.

Tip: Nezapomeňte i na ochranu Vašeho majetku a pečlivě vybírejte např. cylindrickou vložku do dveří nebo přídavné zámky. Nepostradatelným pomocníkem je i kvalitní bezpečnostní kování s překrytím vložky. Mezi kvalitní české firmy, které Vám pomohou s ochranou majetku jsou Tokoz a Rostex.
publikováno: 13. 1. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.