Futonová matrace není módní trend, ale léty prověřená záležitost


futon_1

Pokud hledáte alternativu ke klasickým matracím, ta futonová pro vás bude možná ideálním řešením. Jedná se postel (případně jen matraci) vyrobenou z čistě přírodních materiálů. Prověřená je civilizacemi dálného východu, kde se nejedná o žádný trend, ale i v současnosti o běžnou výbavu tamních ložnic. Kvalitní matrace ovlivňuje spánek více, než si myslíte.V přeneseném výrazu znamená futonová matrace spánek blízko země. Často se totiž pokládají rovnou na zem, ačkoliv v moderních ložnicích je přeci jen najdete na velmi nízkém rámu. Ručně vyráběné matrace jsou celosvětovou záležitostí.

Proč je futonová matrace tak prospěšná?

Mnoho lidí má problémy se spánkem, což není v současné době nic překvapivého. Náročná povolání, která nedovolí mozku vypnout, hluk z ulice, který u odpočinku ruší nebo příliš mnoho světla z pouličních lamp – to vše ovlivňuje kvalitu spánku. A zapomínat se nesmí ani na postele a matrace, které zase mají dopřát pohodlí tělu.

Futonová matrace je sice tvrdá, ale tělu se tak poddá, že si budete připadat, jako byste spali v pověstné bavlnce. Jen si musíte zvyknout na jiný pocit a dojem.

Další výhody futonové matrace

  • vyrábí se z čistě z přírodních materiálů: neodpařují se z nich žádné škodliviny a toxiny
  • poskytuje pevnou a kompaktní oporu, aktivně podporuje páteř a vlastně celý kosterní systém a tím předchází bolestem zad
  • snadno pohlcují a odpařují vlhkost
  • ani po dlouhé době neztrácí své vlastnosti

Různá síla i materiál

Futonové matrace se vyrábí v různých tloušťkách, minimální je kolem 10 cm, ty nejvyšší pak mají až 16cm. V základním provedení je složení 100% bavlna, v dalších už ale můžete najít další příměsi, které dodávají matracím specifické vlastnostiNe všechny jsou už ale čistě přírodní - například kokosová vlákna, vlnu, latexové či kokosové žíně. Rozdílné složení pak znamená jinou míru tvrdosti a pružnosti a také vyšší či nižší váhu. 

Obecně ale platí, že futony jsou poměrně těžké matrace.

 

Postel i pohovka

Výhodou futonových matrací je také variabilita. Kromě toho, že mohou být položeny jen na zemi, případně na klasickém postelovém rámu, je lze použít i jako pohovky, kdy se dají složit na speciální rámy. V případě nutnosti tak vznikne další místo na spaní. Některé matrace nejsou ke skládání vhodné, o čemž je třeba se informovat v prodejně. 

TIP: futonovou matraci je vhodnější vždy umístit na rošt, aby bylo zajištěno její odvětrávání a správná cirkulace vzduchu.

 

Tento typ matrací je oblíbený i proto, že jeho cena není nijak závratná. Naopak – u základních provedení je mnohdy nižší, než u běžných matrací. Pokud se obáváte vysoké tuhosti, pak existují i měkčené varianty, takže tu nejpříjemnější rozhodně vyberete.

 

publikováno: 12. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.