G+

 

 

Futonová matrace není módní trend, ale léty prověřená záležitost


futon_1

Pokud hledáte alternativu ke klasickým matracím, ta futonová pro vás bude možná ideálním řešením. Jedná se postel (případně jen matraci) vyrobenou z čistě přírodních materiálů. Prověřená je civilizacemi dálného východu, kde se nejedná o žádný trend, ale i v současnosti o běžnou výbavu tamních ložnic. Kvalitní matrace ovlivňuje spánek více, než si myslíte.V přeneseném výrazu znamená futonová matrace spánek blízko země. Často se totiž pokládají rovnou na zem, ačkoliv v moderních ložnicích je přeci jen najdete na velmi nízkém rámu. Ručně vyráběné matrace jsou celosvětovou záležitostí.

Proč je futonová matrace tak prospěšná?

Mnoho lidí má problémy se spánkem, což není v současné době nic překvapivého. Náročná povolání, která nedovolí mozku vypnout, hluk z ulice, který u odpočinku ruší nebo příliš mnoho světla z pouličních lamp – to vše ovlivňuje kvalitu spánku. A zapomínat se nesmí ani na postele a matrace, které zase mají dopřát pohodlí tělu.

Futonová matrace je sice tvrdá, ale tělu se tak poddá, že si budete připadat, jako byste spali v pověstné bavlnce. Jen si musíte zvyknout na jiný pocit a dojem.

Další výhody futonové matrace

  • vyrábí se z čistě z přírodních materiálů: neodpařují se z nich žádné škodliviny a toxiny
  • poskytuje pevnou a kompaktní oporu, aktivně podporuje páteř a vlastně celý kosterní systém a tím předchází bolestem zad
  • snadno pohlcují a odpařují vlhkost
  • ani po dlouhé době neztrácí své vlastnosti

Různá síla i materiál

Futonové matrace se vyrábí v různých tloušťkách, minimální je kolem 10 cm, ty nejvyšší pak mají až 16cm. V základním provedení je složení 100% bavlna, v dalších už ale můžete najít další příměsi, které dodávají matracím specifické vlastnostiNe všechny jsou už ale čistě přírodní - například kokosová vlákna, vlnu, latexové či kokosové žíně. Rozdílné složení pak znamená jinou míru tvrdosti a pružnosti a také vyšší či nižší váhu. 

Obecně ale platí, že futony jsou poměrně těžké matrace.

 

Postel i pohovka

Výhodou futonových matrací je také variabilita. Kromě toho, že mohou být položeny jen na zemi, případně na klasickém postelovém rámu, je lze použít i jako pohovky, kdy se dají složit na speciální rámy. V případě nutnosti tak vznikne další místo na spaní. Některé matrace nejsou ke skládání vhodné, o čemž je třeba se informovat v prodejně. 

TIP: futonovou matraci je vhodnější vždy umístit na rošt, aby bylo zajištěno její odvětrávání a správná cirkulace vzduchu.

 

Tento typ matrací je oblíbený i proto, že jeho cena není nijak závratná. Naopak – u základních provedení je mnohdy nižší, než u běžných matrací. Pokud se obáváte vysoké tuhosti, pak existují i měkčené varianty, takže tu nejpříjemnější rozhodně vyberete.

 

publikováno: 12. 3. 2013
přečteno: 1222×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...