Geometrické tvary v koupelně


Obklady

Čím se vyznačují moderní koupelny navržené podle nejnovějších trendů? Jsou charakteristické čistým jednoduchým vzhledem s důrazem na funkčnost. Do tohoto konceptu skvěle zapadají základní geometrické tvary, které se úspěšně využívají u řady nových koupelen. Čtverce, obdélníky, ovály, to jsou tvary, které umožňují variabilní využití v interiéru a při správné kombinaci podtrhnou funkční moderní styl celého bydlení.

Obdélníková umyvadla do malých koupelen

Zatímco v minulosti se v koupelnách hojně využívala tvarovaná zaoblená umyvadla, dnes se stále častěji upřednostňují umyvadla obdélníková. Dobře se kombinují s koupelnovým nábytkem a především šetří prostor, takže se hodí zejména do malých koupelen. Na trhu seženete obdélníková umyvadla v různých velikostech.

Praktické jsou modely s širokými okraji určenými na odkládání hygienických potřeb. Při výběru nového umyvadla si dejte pozor na to, aby vnitřní prostor byl dostatečně hluboký. Mytí rukou bude pohodlné a voda nebude stříkat všude kolem.

Geometrické tvary v koupelně

Zrcadlo do koupelny: obdélník, ovál, nebo jiný tvar?

Zrcadlo má v každé koupelně své pevné místo, instaluje se nad umyvadlo. Je důležitým estetickým i funkčním prvkem. Na trhu jsou zrcadla různých tvarů a velikostí. V moderních koupelnách v minimalistickém stylu se využívají zpravidla jednoduchá obdélníková zrcadla, která se skvěle hodí k výše zmiňovaným obdélníkovým umyvadlům.

Dalším oblíbeným geometrickým tvarem je kruh nebo ovál. Designéři moderních koupelen dávají přednost zrcadlům bez rámu, nebo jen s tenkou bílou nebo černou linkou. Velké zdobené rámy na sebe příliš upozorňují a do minimalistických koupelen se nehodí.

Závěsné toalety patří do moderní koupelny

Ze základních geometrických tvarů se vychází také při navrhování moderních toaletních mís. Sanitární keramika musí být funkční a bez zbytečných záhybů a nedostupných zákoutí, aby se snadno a rychle udržovala. Z toho důvodu se stále častěji dává přednost závěsným toaletám, které se montují s využitím předstěnových instalačních systémů.

Hlavní výhoda závěsného řešení spočívá v tom, že veškeré mechanické části včetně nádržky zůstávají ukryty ve zdi, takže nenarušují celkový koncept koupelny. Inovativní předstěnové instalační systémy vyrábí česká společnost Alcaplast. Jsou navrženy s ohledem na maximální variabilitu a obsahují i posuvný držák odpadního kolena, ovládací mechanismy či hadičku přívodu vody. Montáž nemůže být jednodušší.

Geometrické tvary hledejte v detailu

Při zařizování koupelny v moderním minimalistickém stylu s důrazem na čistou geometrii nezapomínejte na detail. Pokud se vám podaří udržet jednotný styl v celé své šíři, výsledek bude o to výraznější. Vyberte jednoduchá luxusně vypadající ovládací tlačítka, police, koupelnový nábytek i doplňky. Celkový styl podtrhnete také využitím podlahových žlabů s perforovanými rošty, které jsou k dispozici v různých variacích geometrických útvarů.

Podlahový žlab

Podlahový žlab Alcaplast pro vložení dlažby.

Obklady a dlažby – hravá geometrie

Největší vliv na utváření stylu koupelny má výběr obkladů a dlažeb. Pokud dáváte přednost jednoduchosti a čistému designu, nebojte se jednobarevných velkých čtvercových obkladů. Krok vedle neuděláte ani výběrem mozaiky, která je zajímavým estetickým doplňkem.

Mozaika

Na trhu jsou i různé obklady vytvářející 3D efekt, které jsou v různých tvarech, od kosodélníků po osmiúhelníky. Při navrhování minimalistické koupelny upřednostněte jednoduchost a vyhněte se obkladům a dlažbám se složitými vzory.

Nebojte se kombinovat různé tvary a pracujte s geometrií jak při výběru sanitární techniky, tak obkladů, dlažeb a koupelnových doplňků.

publikováno: 15. 10. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.