G+

 

 

Horizontální sprcha: sprchování budoucnosti?


Fotolia_34745085_XS

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to asi bylo sprchovat se vleže? Na trh se dostala novinka, která se jmenuje horizontální sprcha. V té je tedy možné provádět nezbytnou hygienu při ležení. Netřeba ani připomínat, jak příjemnou relaxací taková činnost může být. Jak taková sprcha funguje a jaká je? O tom se dozvíte v dnešním článku.

horizontální sprše je oproti té klasické na prvním místě odpočinek pod kapkami vody. Ležící člověk se do relaxace ponoří mnohem intenzivněji než ten, co stojí. O tom, zda tato novinka bude představovat revoluci v koupelnách, lze jen spekulovat. Určitě si ji však zamilují všichni ti, pro které je koupelna uklidňujícím centrem jejich domova.

Horizontální sprcha kombinuje to nejlepší z vany a sprchového koutu

Prvotním smyslem německého designérského studia, které s tímto nápadem přišlo, bylo skloubit vše dobré, co mají lidé rádi na vaně a na sprchovém koutě. Vaně se totiž většinou vyčítá, že člověk v ní leží ve špinavé vodě vlastně, u sprchového koutu je zas pro mnohé otravné stání, které lze sice omezit sedátkem, ale i tak to není ono. V horizontální sprše je proto možné užívat si předností obou možností bez jejich nedostatků.

Horizontální sprcha jako osobní masér

Výrobci horizontální sprchy ji často označují jako domácího maséra, protože dle intenzity a tlaku proudu lze tělo kapkami vody masírovat, obdobně jako v masážních boxech, které jsme vám přiblížili v článku ZDE. Hydromasáže obecně jsou pro tělo velice prospěšné.

44588780_32ad74ca0f

Součástí je několik sprchových hlavic

O tom, jaký bude pobyt v takové sprše, určitě rozhoduje i počet hlavic, ze kterých vychází voda. Prvotní modely obsahují 6 kusů, čímž pokrývají standardní výšku člověka ke 180 cm. Ovládání těchto hlavic, tedy samotné sprchy, probíhá elektronicky ovladačem, aby nebylo nutné neustále točit kohoutky. Navolit je možné nejen teplotu, ale samozřejmě i sílu či směr proudu. Horizontální sprcha také disponuje předvolenými masážními programy, které lze spustit dle aktuální potřeby, třeba pouze na záda, nohy apod.

Výrobci této unikátní sprchy hovoří také o menší spotřebě vody, než když si člověk napustí celou vanu. To je ovšem diskutovatelné, vzhledem k času, který může člověk relaxací pod proudem vody strávit. Otázkou také je, jak bude řešeno, aby voda nestříkala po celé koupelně, netřeba ani mluvit o tom, že pro běžně velké koupelny taková sprcha zkrátka není. Cena není známa, už teď je ovšem jasné, že levnou záležitostí horizontální sprcha rozhodně nebude.

 

publikováno: 8. 6. 2012
přečteno: 1553×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...