Horizontální sprcha: sprchování budoucnosti?


Fotolia_34745085_XS

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to asi bylo sprchovat se vleže? Na trh se dostala novinka, která se jmenuje horizontální sprcha. V té je tedy možné provádět nezbytnou hygienu při ležení. Netřeba ani připomínat, jak příjemnou relaxací taková činnost může být. Jak taková sprcha funguje a jaká je? O tom se dozvíte v dnešním článku.

horizontální sprše je oproti té klasické na prvním místě odpočinek pod kapkami vody. Ležící člověk se do relaxace ponoří mnohem intenzivněji než ten, co stojí. O tom, zda tato novinka bude představovat revoluci v koupelnách, lze jen spekulovat. Určitě si ji však zamilují všichni ti, pro které je koupelna uklidňujícím centrem jejich domova.

Horizontální sprcha kombinuje to nejlepší z vany a sprchového koutu

Prvotním smyslem německého designérského studia, které s tímto nápadem přišlo, bylo skloubit vše dobré, co mají lidé rádi na vaně a na sprchovém koutě. Vaně se totiž většinou vyčítá, že člověk v ní leží ve špinavé vodě vlastně, u sprchového koutu je zas pro mnohé otravné stání, které lze sice omezit sedátkem, ale i tak to není ono. V horizontální sprše je proto možné užívat si předností obou možností bez jejich nedostatků.

Horizontální sprcha jako osobní masér

Výrobci horizontální sprchy ji často označují jako domácího maséra, protože dle intenzity a tlaku proudu lze tělo kapkami vody masírovat, obdobně jako v masážních boxech, které jsme vám přiblížili v článku ZDE. Hydromasáže obecně jsou pro tělo velice prospěšné.

44588780_32ad74ca0f

Součástí je několik sprchových hlavic

O tom, jaký bude pobyt v takové sprše, určitě rozhoduje i počet hlavic, ze kterých vychází voda. Prvotní modely obsahují 6 kusů, čímž pokrývají standardní výšku člověka ke 180 cm. Ovládání těchto hlavic, tedy samotné sprchy, probíhá elektronicky ovladačem, aby nebylo nutné neustále točit kohoutky. Navolit je možné nejen teplotu, ale samozřejmě i sílu či směr proudu. Horizontální sprcha také disponuje předvolenými masážními programy, které lze spustit dle aktuální potřeby, třeba pouze na záda, nohy apod.

Výrobci této unikátní sprchy hovoří také o menší spotřebě vody, než když si člověk napustí celou vanu. To je ovšem diskutovatelné, vzhledem k času, který může člověk relaxací pod proudem vody strávit. Otázkou také je, jak bude řešeno, aby voda nestříkala po celé koupelně, netřeba ani mluvit o tom, že pro běžně velké koupelny taková sprcha zkrátka není. Cena není známa, už teď je ovšem jasné, že levnou záležitostí horizontální sprcha rozhodně nebude.

 

publikováno: 8. 6. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.