Houpací křeslo zklidní mysl a příjemně vás naladí


Netradičním řešením pro vaše posezení může být houpací křeslo.

Nábytek, díky kterému je možné relaxovat pohodlným způsobem, je vítaným vybavením, po němž touží spousta lidí. Mezi takové kousky lze zařadit i houpací křeslo, které se v poslední době opět dostává do středu zájmu bytových designérů i široké veřejnosti. Na trhu je tak možné narazit na klasické typy, ale také takové, co přesně vyjadřují moderní trendy. Jaké může houpací křeslo být? Odpověď nejen na tuto otázku najdete v dnešním článku.

Houpání je odjakživa jednou z nejoblíbenějších technik uklidnění. I proto se vědci v několika výzkumech zabývali tím, co se vlastně v lidském mozku během houpání děje, proč je tedy pocit při houpání tak příjemný. Domnívají se, že předozadní houpavé pohyby zvyšují proudění krve v mozku, čímž se objevují dané pocity v limbickém systému. Ty se zasazují i o to, že s houpáním nechce člověk přestat a často  se zklidní natolik, až spokojeně usne.

Houpací křeslo nemusí být jen dřevěné

Tradiční houpací křeslo z ohýbaného buku nahrazují zejména v dnešní době i další materiály, plast a kov, a to i v různých kombinacích. Liší se nejen celkovou konstrukcí, ale také typem sedáku, opěradla, područek apod. V každém případě je materiál tím nejdůležitějším parametrem, který je třeba zohlednit při výběru. Ovlivňuje celkovou nosnost křesla i možnosti houpání. Vedle klasického tvaru se v současnosti těší velké oblibě houpací křesla, která stabilně stojí a u kterých je houpání zajištěno pružnou konstrukcí celé zádové části. Obvykle však nejsou příliš pevná a mají omezenou nosnost.

Levné moderní houpací křeslo (stabilně stojící) pořídíte již od 800 Kč.

Levné houpací křeslo s ohýbaným dřevem začíná s cenou na cca 1000 Kč.

V poslední době se na trhu objevují i houpací křesla, která slouží spíše jako výstřední doplněk interiéru a jejich funkce je až druhotná. Mají netradiční, extravagantní tvary, výrazné barvy, kombinují moderní materiály. Pokud byste si chtěli neotřelé houpací křeslo pořídit, počítejte s investicí v řádu tisíců a desetitisíců korun.

4048733290_686b151bb4

Hitem jsou závěsná houpací křesla

Houpací křeslo nemusí být umístěno na zemi. Aktuálně oblíbená jsou závěsná houpací křesla, které způsobem houpání napodobují klasickou houpací síť. Povětšinou se pomocí montážních prvků přidělávají ke stropu, případně mohou být instalovány ve speciální konstrukci, která se jednoduše umístí na určené místo.

Jednoduché závěsné houpací křeslo stojí okolo 1000 Kč.

Jestliže vás houpání láká, není nic jednoduššího, než si nějaké pohodlné křeslo pořídit. Na výběr máte z pestré a široké škály možností. I zdánlivě obyčejné houpací křeslo můžete nakonec vylepšit netradičními barvami nebo vzory polstrování, které lze i měnit dle nálady. Nezapomeňte si také přečíst zajímavý článek o houpacích sítích, o kterých jsme psali ZDE.

 

publikováno: 10. 5. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.