Hravé neonové barvy se hodí do moderních interiérů


1627-630x630

Barvy přináší do života radost a jejich správná kombinace dokáže povzbudit i utlumit. Neonové barvy jsou životabudiče, tolik pozitivity nepřínáší žádné jiné odstíny. Navíc se v poslední době těší nebývalé oblibě a staly se tak celosvětovým trendem v interiérovém designu. Kombinovat se však musí s rozumem. Vytvořit příjemný dojem totiž není zrovna jednoduché.

 

Kouzla s barvami vytvoří z nevýrazného pokoje designový skvost. Jsou znakem mladého a svěžího životního stylu, který se nespokojí s niším obyčejným.

Neonové barvy do kombinace

Kombinovat neonové barvy se musí opatrně. S tím, jak jsou výrazné, přebijí totiž vše. Proto se musí využívat barvy neutrální pro pokoje, kde jsou žádoucí teplé odstíny, a třeba bílá, černá nebo šedá tam, kde nevadí chlad. S citem se dají kombinovat doplňky v různých neonových barvách. Zelená s růžovou, růžová s oranžovou i růžová se zelenou. Ke všem se pak hodí nenápadné akcenty tmavě modré.

Není vhodné umístit do pokoje jen jednu neonovou věc. Mnohem lépe působí více prvků stejné barvy – polštáře, rámy, závěsy, lampy, koberečky, obrazy nebo bytový textil.
I když neony působí naprosto dominantně, existují situace, kdy tomu tak v interiéru není. Kupříkladu výrazný kusový koberec docela zanikne v interiéru, který je jinak orientován do tmavých barev.

Neonové barvy nenápadně

Že se s výranými barvami nedá zacházet decentně a opatrně? Ovšemže dá! Tmavé tapety s těmi nejjemnějšími náznaky neonu působí tajemně, stylově, ale také elegantně. V interiérech zařizovaných pro pány se kombinují s tmavým nábytkem, v jemnějších pak s bílým. Severský styl společně s neony působí neskutečně svěže.

Decentně působí také těsně kolem podlahy, jako „falešná" lišta. Společně s dekoracemi oživí moderní interiéry, které nejsou zbytečně přeplněné nábytkem. Ten by totiž v této kombinaci působil značně rušivě.

neon-yellow-chair

Zdroj: bohemiantreehouse.com/

Neonové detaily

  • k neonovému křeslu se hodí nabarvit nohy stolu nebo část pracovní desky stejnou barvou
  • neonové židle se dají kombinovat ke květináčům nebo rámům obrazů
  • prostor se dá oddělit neonovými provázkovými závěsy

U neonových barev není třeba obávat se jejich vzájemné kombinace. Záleží samozřejmě na stylu interiéru. Někde se dají použít od kuchyně až po ložnici, jinde jen na pečlivě vybraných místech. Krásně vyniknou hlavně obklopené bílou, černou a šedivou.
Pakliže toužíte po troše originality, pak můžete sáhnou i po umění v záživých odstínech, a to nejen po obrazech. Moderní umění zahrnuje třeba i sochy v neonových odstínech.

Titulní foto: architectureartdesigns.com 

publikováno: 24. 4. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.