Imitace kamene na podlahu, zdi i fasádu


Imitace kamene může mít velkou škálu použití.

Přírodní materiály jsou na pohled krásné, působí příjemně a dokáží interiéru i exteriéru dodat originální vzhled. Jenže jsou také drahé a ne každý může z rozpočtu vyčlenit potřebnou sumu. Stejnou parádu ale udělají i imitace těchto materiálů. V oblibě jednoznačně vede dřevo, hned v zápětí se ale objevuje elegantní kámen.

 

Imitace se objevují zdařilé a samozřejmě i ty méně vyvedené. Pokud dobře vyberete, rozhodně se nejedná o žádnou „nouzovku,“ protože v některých místech se přírodní kámen prostě nehodí. Třeba jen proto, že je příliš studený nebo těžký.

Imitace kamene

Imitace kamene na podlahu

Pro podlahu se imitace kamene používá spíše pro exteriéry, ale jejímu použití nebrání nic ani v místnostech. Vzhled bývá k nerozeznání od originálu. Do interiéru lze sehnat imitaci kamene jako linoleum, PVC i vinyl. Povrch bývá hladký nebo věrně podobný přírodní formě. Pro „kamennou“ podlahu se dají použít i plovoucí desky vyrobené z dřevěného odpadu.

Imitace kamene na zdi

Právě tady bývají největší komplikace s váhou přírodního kamene. Mnohem vhodnější je tedy napodobenina ve formě obkladů ze sádry. Působí jednoduše a elegantně a díky tomu, že jsou vyrobeny ze syntetické tvrzené sádry, je i odolná běžné zátěži. Další velkou devízou je také nízká cena a snadná montáž.

Sádrové obklady se však nedají používat kolem krbů, kde hrozí jejich popraskání vlivem vysoké teploty. Nehodí se ani do koupelen a jiných místností s vysokou vzdušnou vlhkostí. V těchto místech se pak využívají obklady určené pro venkovní použití. 
Vyrábí se v různých tvarech jednotlivých „kvádrů,“ i v rozličných barvách.


Imitace kamene na fasádu

Pro použití venku je potřeba bezpochyby odolnější materiál. Takový, kterému nebudou vadit deště, ani mrazy, na slunci nevybledne a na mraze nepopraská. Umělý kámen se často používá i v horských oblastech.
Imitace kamene pro venkovní použití má jako hlavní složky například polyesterové pryskyřice a skelná vlákna nebo beton. Barva se dodává pigmentací a některé druhy jsou ještě upraveny vrstvou barvy.

Imitace kamene jako dlažba

Používá se také dovnitř i ven a jedná se o velmi oblíbený design. Ideálně se hodí pro vytvoření rustikálního stylu, ovšem položit ji můžete i k jednoduchým liniím a dřevu.

Zaručuje exkluzivní vzhled po dlouhá léta, navíc ani není potřeba dodatečných ošetření a úprav.

Kombinace vzhledu přírodního materiálu s postupy moderní výroby tak dává vzniknout odolnému materiálu, který potěší oko i peněženku. Umělý kámen se dá použít kdekoliv, jen je třeba vybrat správný druh. Patři mezi to nejodolnější, což znamená, že nemusíte váhat ani s pokládkou na velmi exponovaná místa.

publikováno: 12. 8. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.